Emocje są energią – mają swoją wibrację – wyższą lub niższą. Niektóre emocje wspierają Ciebie i Twoje relacje, a inne Cię ograniczają sprawiając, że powtarzamy wciąż te same, niechciane schematy.

Poczucie winy i wstyd to emocje, które wyjątkowo często towarzyszą rodzicom, ponieważ wokół rodzicielstwa i wychowania dzieci krąży bardzo dużo niewspierających przekonań społecznych, których jesteśmy nieświadomymi nosicielami. To one sprawiają, że w danej sytuacji odczuwamy te emocje, które pchają nas do niechcianych przez nas zachowań. Z przyczajki i bez Twojej świadomości mówią Ci, że jesteś złą mamą/złym tatą, kiedy postępujesz w taki czy inny sposób, przeszkadzając Ci wychowywać dziecko tak jak byś chał/a.  Nie musi tak być.  Przekonania są jak ciuchy – możesz je zmieniać, a nawet warto to robić. Tak samo jak warto robić porządki w swojej garderobie. Niektóre Twoje ciuchy są trochę z innej epoki, inne są trochę znoszone, a niektóre po prostu nie pasują do nowej wersji Ciebie – bo Ty się zmieniasz i to jest dobre. Na tym polega rozwój.

Zapraszam Cię do obejrzenia zapisu live, w którym opowiadam o tym:
– jak zamienić swoje emocje w relacjach z innymi (i nie tylko) w POSŁAŃCA, odczytać wiadomość i wychowywać dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i INTUICJĄ?
– jak nieświadomie wpędzamy swoje dzieci i partnera w poczucie winy i wstyd?
– jak uwolnić się od poczucia winy i wstydu w relacji z dziećmi i z partnerem?

OGLĄDAM FILMIK