Człowiek składa się z mnóstwa Części.

Każda z nich ma różne Moce.

Każda z nich ma pragnienia i potrzeby.

Jeśli jej potrzeby są niezaspokojone, to próbuje ona znanymi sobie sposobami, poczuć się lepiej.

 

Te sposoby są na tyle dojrzałe, na ile dojrzała jest ta Część. Wiele Części jest niedojrzałych, bo na różnych etapach swojego życia uznałaś ich je za przeszkadzające lub nie byłaś w stanie się nimi zająć, więc zepchnęłaś je do piwnicy Twojego Jestestwa.

Te części hibernują w Tobie,
ale od czasu do czasu budzą się.

Dzieje się to wtedy, gdy ktoś/coś Cię triggeruje np. zachowa się brzydko wobec Ciebie lub bez złych intencji, zadziała w sposób, który „zadrga” z tą “piwniczną” Częścią -pojawia się strach, złość, smutek, żal, wstyd…

Jeśli wówczas zaczniesz tę Część spychać na jeszcze głębsze poziomy, to w końcu przyjdzie taki trigger (jeb!!!), który “zmusi Cię do ZOBACZENIA tej Części w sobie. Lepiej więc już teraz dać jej to, co możesz, choćby to było niewiele.

Ważne!
Jeśli dawno uśpiona Część się budzi, to znaczy, że TERAZ masz w sobie inne Części, które dojrzały na tyle, żeby zaopiekować się nią.

Połącz się zarówno z tymi Częściami, które mają Moc, jak i z tymi, które potrzebują poMocy.

Niech te Mocne zapytają tych słabych: Czego potrzebujesz?

Może potrzebują opowiedzieć swoją historię, a może dobrego słowa od Ciebie, przytulenia, zdrowego jedzenia, tańca, podróży…

Z pewnością potrzebują, aby POZWOLIĆ IM BYĆ – każdy chce żyć!

NA PEWNO NIE POTRZEBUJĄ POZOSTAWAĆ W PIWNICY
choć mogą potrzebować wychodzić stopniowo…

Pewne jest też to, że jeśli stawiasz sobie jakieś cele i pojawia się tzw. AUTOSABOTAŻ
chcesz zrobić krok do przodu, ale jakaś Twoja Część się boi i ciągnie Cię w drugą stronę, to nie ruszysz naprzód, dopóki się nią nie zajmiesz.

Radzenie sobie z sabotującą Cię Częścią ! NIE ! polega na zamykaniu jej w piwnicy, krytykowaniu jej, udawaniu, że jej nie ma.

Co więc masz zrobić?

Zapytaj tej Części siebie – na pewno dostaniesz odpowiedź.