Ostatnio dużo opowiadam o Pozytywnej Dyscyplinie od różnych stron i zapraszam Cię na moje jesienne kursy, a Ty być może zastanawiasz się co to właściwie jest ta Pozytywna Dyscyplina – tak ogólnie – i czym się wyróżnia?
 
Otóż POZYTYWNA DYSCYPLINA to podejście do budowania relacji bez szukania winnych i ofiar, bez kar i nagród. W zamian PD proponuje 52 narzędzia (sposoby), dzięki którym budujemy relacje i zasady w naszej rodzinie oparte na wzajemnym szacunku. W PD zachęcamy rodziców do dawania dzieciom odpowiedzialności i jednocześnie zachęcamy ich, aby stanęli obiema nogami we własnej mocy i odpowiedzialności. Dzięki temu dzieci i dorośli kształtują ważne kompetencje życiowe, dzięki którym tworzą dla siebie szczęśliwe i spełnione życie.
 

Pozytywna Dyscyplina wśród innych metod wychowawczych wyróżnia się :

  • praktycznością – klarowny opis co robić, czego nie robić, aby narzędzia zadziałały,
  • nie narzucaniem pomysłów na to, co jest właściwe, a co nie – nie ma jednego rozwiązania, które zadziała dla wszystkich. Zamiast pomysłów na to “jak żyć”, rodzice dostają narzędzia, dzięki którym wypracowują rozwiązania skrojone w punkt dla nich,
  • zachęcaniem rodziców do dbania o siebie i mądrego stawiania dzieciom (i sobie) granic – oczywiście w każdej metodzie wychowawczej mówi się o granicach, ale w PD jest to wyjątkowo wyeksponowane. Co więcej rodzice dostają bardzo konkretne narzędzia, aby stawiać granice (nie tylko komunikaty).
Jeśli chcesz nauczyć się tych narzędzi i zbudować konkretny, “wdrażalny” plan dzięki, któremu wprowadzisz do swojego życia rodzinnego zmiany dla dobra dzieci i dorosłych, dzięki którym:
  • będzie Wam do siebie bliżej,
  • w domu będzie spokojniej,
  • Twoje wyzwania wychowawcze zminimalizują się,
  • a Ty i Twoje dzieci będziecie szczęśliwsi, bardziej spełnieni i będziecie łatwiej realizować swoje cele,
to zapraszam Cię na jesienne KURSY RODZICIELSTWA Z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ, w Pięknym Miejscu, na warszawskim Ursynowie, 21-22.10 & 18-19.10