KURS RODZICIELSTWA Z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ

w Pięknym Miejscu
na warszawskim Ursynowie
Terminy:  24-25.02.2024 / 23-24.03.2024

  • Jesteś zmęczona/y ciągłym przypominaniem, upominaniem, tłumaczeniem 50 razy tego samego, rozdzielaniem bijących się dzieci lub sądzeniem kto zawinił, a kto niewinny?
  • Czujesz się sfrustrowana/y mówieniem do dziecka, które zdaje się Ciebie nie słyszeć choć starasz się mówić językiem potrzeb i emocji? Z bezsilności czasem uciekasz się do krzyku lub gróźb, bo to jedyny sposób, żeby zdobyć jego uwagę, chociaż później masz wyrzuty sumienia, bo wiesz, że nie tak to miało wyglądać…:(
  • Liczyłaś/eś na to, że jak będziesz modelować uprzejmość i troskę o innych, to zacznie ono odwzorowywać to w swoim zachowaniu, a tymczasem zdaje się, że dba tylko i wyłącznie o swoje potrzeby i nie szanuje innych?
  • Starasz się wychowywać dziecko tak, żeby czuło się ważne, miało prawo do swoich emocji i potrzeb, ale zaczynasz wątpić w takie podejście, bo Twoje dziecko bywa roszczeniowe, zbuntowane i histeryczne?
  • A może martwisz się tym, że choć Twoje dziecko w domu świetnie sobie radzi z komunikowaniem i egzekwowaniem od Ciebie tego czego potrzebuje, to jednocześnie w środowisku rówieśników jest często manipulowane, wycofane, podatne na wpływy?

Jeśli na chociaż jedno pytanie pokiwałaś/eś głową,
przeczytaj dalej, bo mam sposób na wyjście z Twoich problemów.

Niezależnie od wyzwań i wieku Twojego dziecka, najważniejsze, by zacząć od wypracowania wspólnego rozwiązania odpowiadającego na potrzeby zarówno dziecka, jak i opiekunów.

To naprawdę możliwe i wcale nie jest takie trudne! Jasne – wymaga determinacji, uważności na siebie i innych oraz odpowiednich narzędzi, których większość z nas, dorosłych, nie dostała w swoim wzorcu wychowania.

Bo żeby stworzyć skuteczne rozwiązania trzeba umieć:

  • rozpoznać potrzeby swoje i dzieci, aby wiedzieć, co chcemy osiągnąć (albo czego nie chcemy),
  • zachęcić dzieci i dorosłych do wspólnego poszukiwania rozwiązań, aby nie była to tylko jednostronna praca,
  • egzekwować od siebie i innych realizowanie tego, na co się umówiliśmy, w sposób skuteczny i zachęcający do dalszej współpracy (da się!).

Tego wszystkiego nauczysz się na kolejnej edycji
 mojego Kursu Rodzicielstwa z Pozytywną Dyscypliną.

Kursy odbywają się w Pięknym Miejscu, ul. Hawajska 17, Warszawa-Ursynów w wyżej podanych terminach, w godzinach 9-17 w sobotę i w niedzielę (w tym przewidziana jest przerwa na obiad).

Na każdy termin przewidziane jest maksymalnie 10 miejsc. Gdy liczba miejsc zostanie wyczerpana, możliwość zapisów zostanie wyłączona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

INWESTYCJA: 647 zł/os – przy zapisie 2 tygodnie przed rozpoczęciem kursu – cena EARLY BIRD!
Potem cena wzrasta o 150 zł.

*Jeśli chcesz uczestniczyć w kursie z partnerką/partnerem wykup miejsca na KURS w wybranym terminie wpisując kod rabatowy: PARA
Otrzymasz -15% zniżki.

Kursy odbywają się w Pięknym Miejscu, ul. Hawajska 17,
Warszawa-Ursynów

w wyżej podanych terminach,
w godzinach 9-17 w sobotę i w niedzielę
(w tym przewidziana jest przerwa na obiad).

 Na każdy termin przewidziane jest maksymalnie 10 miejsc. Gdy liczba miejsc zostanie wyczerpana, możliwość zapisów zostanie wyłączona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

INWESTYCJA: 800 zł/os (napisz do mnie i dowiedz się o kod rabatowy)

*Jeśli chcesz uczestniczyć w kursie z partnerką/partnerem wykup miejsca na KURS wpisując kod rabatowy: PARA
Otrzymasz -15% zniżki.

Czym wyróżnia się Pozytywna Dyscyplina wśród innych metod wychowawczych?

Praktycznością – dostajesz klarowny opis co robić, a czego nie robić, aby narzędzia zadziałały w Twoim domu. Masz konkretną “instrukcję”, którą możesz wdrożyć od razu po zajęciach.

Nie narzucam Ci pomysłów na to, co jest właściwe, a co nie – nie ma jednego rozwiązania, które zadziała dla wszystkich. Dlatego, zamiast pomysłów na to “jak żyć”, dostajesz narzędzia, dzięki którym wypracowujesz rozwiązania dopasowane do potrzeb Twojej rodziny.

Zachęca Cię do dbania o siebie i mądrego stawiania dzieciom (i sobie) granic. W każdej metodzie wychowawczej mówi się o granicach, ale w Pozytywnej Dyscyplinie mocno stawiam na to nacisk. Co więcej, dostajesz bardzo konkretne narzędzia, aby stawiać granice (nie tylko poprzez komunikaty, ale również GRAFIKI RYTUAŁÓW, SPOTKANIA RODZINNE, SPECJALNE CZASY, LOGICZNE KONSEKWENCJE, JĘZYK GESTÓW … i wiele innych).

Zagadnienia poruszane podczas kursu:

Czym są kary i nagrody i dlaczego działają tylko na krótką metę?

Jak budować poczucie własnej wartości u swojego dziecka?
-> Czym są zachęty?

Jak skutecznie i w szacunku do dziecka stawiać granice?
-> Pytania Pełne Ciekawości, Pytania Motywacyjne, Logiczne i Naturalne Konsekwencje, Komunikaty uprzejme, a jednocześnie stanowcze.

Jak zachować cierpliwość i trzymać nerwy na wodzy?
-> Analogia – mózg jak na dłoni, Pozytywna Przerwa, 4 P pomyłek.

Jak reagować na trudne zachowanie dziecka w konkretnych sytuacjach?
-> 4 Błędne Cele zachowania

Jak tworzyć skuteczne umowy w swojej rodzinie?
-> Spotkania Rodzinne

Opinie o kursie:

Pozytywna dyscyplina to dla mnie coś więcej niż zestaw bardzo praktycznych narzędzi rodzicielskich. To proces stawiania się stanowczą i niewyręczającą innych ponad miarę. A zarazem nauka współpracy i wiary w to, że moi bliscy poradzą sobie ze swoimi wyzwaniami i uczuciami. Trud jest, żeby nie wpadać w stare tory, ale efekty są na tyle obiecujące, że warto! No i na szczęście Monika organizuje regularne grupy ćwiczeniowe po warsztatach, więc jest gdzie utrwalać nową postawę. Dziękuję za warsztaty i zmiany, które ze sobą przyniosły.
Dorota – mama Charliego (6 m-cy) i opiekunka Amelii 9 lat

Bardzo polecam zajęcia z Moniką – wszystkie! Ogromne wsparcie psychiczne dla mamy i jej rodziny. Dodatkowo wybór Pozytywnej Dyscypliny był “w punkt”, bo nie tylko wskazuje jak NIE robić, ale również co i jakimi sposobami robić! Monika jako prowadząca jest bardzo zaangażowana podczas prowadzenia zajęć i jednocześnie indywidualnie wspiera wszelkie problemy wychowawcze. Przypadkiem trafiłam na Monikę, ale to jest wybór, który wielokrotnie bym powtarzała, moje życie po prostu stało się lepsze.
Marta – mama Mieszka (4 lata) i Marianki (1 rok)

Warsztaty przydadzą się każdemu rodzicowi, ponieważ poruszają wiele kwestii związanych z wychowywaniem dzieci w dogłębny sposób. Dzięki wiedzy zdobytej podczas warsztatów mogę lepiej zrozumieć swoje dziecko i lepiej się z nim komunikować.
Maja – mama Dobrawy (4 lata) i Martynki (2 lata)

Po warsztatach mamy większą świadomość swoich potrzeb, stylu wychowawczego, perspektywy dzieci. Planujemy zacząć spotkania rodzinne. Nauczyliśmy się cenić partnera i jego wkład w wychowanie dzieci oraz będziemy uczyć się od siebie.
Marysia i Tomek – rodzice Magdy (5 lat) Julii (3 lata) i Karola (1 rok)

Monika to cudowna osoba – ciepła, otwarta, wspierająca. Bardzo mądrze i przejrzyście przekazuje wiedzę. Zawsze zaproponuje jakieś rozwiązanie, popierając je swoimi doświadczeniami z codziennego życia. Ogromnie się cieszę, że spotkałam Monikę na swojej drodze i miałam przyjemność widywać się z nią przez 12 tygodni podczas kursu – na każde spotkanie czekałam z niecierpliwością. Miałam wrażenie, że doskonale się rozumiemy i uzupełniamy w swoich myślach i podejściu do wychowywania dzieci. Polecam z całego serca.
Dominika – mama Miłosza (3 lata)

Zobacz, jak odmieni się Twoje rodzicielstwo po tym kursie:

 

Nauczysz się stawiać granice i nie wyręczać każdego członka rodziny, tylko trzymać się swoich postanowień i egzekwować je. 

Zyskasz większą świadomość swoich potrzeb, stylu wychowawczego (bo dopasujesz go do siebie) oraz perspektywy dzieci. Zobaczysz, co naprawdę Ci odpowiada, a co bezwiednie próbowałaś/eś powtórzyć dzięki dobrym radom, ale nie działało w Twoim domu. 

Zaczniesz wierzyć, że Twoi bliscy dadzą sobie radę ze swoimi wyzwaniami i uczuciami, a Ty nie musisz im we wszystkim pomagać i ich wspierać, ale możesz dbać również o swoją przestrzeń. 

Lepiej zrozumiesz swoje dziecko i zaczniecie łatwiej się komunikować – Ty zrozumiesz oczekiwania dziecka, a ono Twoje. 

Wzmocnisz swoją psychikę, dzięki nauce zachowania cierpliwości, trzymaniu nerwów na wodzy (nawet w kryzysowych sytuacjach!) oraz stawianiu granic dla partnera/partnerki i dzieci.

Zaczniesz łatwiej współpracować z dzieckiem, bo nauczysz się rozmawiać o jego potrzebach, które stoją za unikaniem pewnych czynności. Dziecko wreszcie poczuje się zrozumiane przez Ciebie i w ten sposób zbliżycie się do siebie w relacji rodzic-dziecko. 

Nauczysz się radzić sobie z wymuszaniem, wrzaskiem, tupaniem nogami, kładzeniem się na podłogę i gwałtownymi wybuchami, jednocześnie nie tracąc chłodnej głowy i nie wpadając we wściekłość. Zaczniesz być w tym spokojna/y, wyważona/y, a emocje nie wezmą góry. 

Utrwalisz wzorce z kursu dzięki regularnym grupom ćwiczeniowym, aby nie wpaść ponownie w błędne koło frustracji względem partnera/partnerki i dzieci.

Nie zwlekaj z zadbaniem o swoje rodzicielstwo – już teraz możesz nad tym pracować i szybciej zbliżyć się do swojego dziecka. Zobaczysz, jak dzięki metodom, które Ci pokażę, Wasza relacja zacznie się wzmacniać i kwitnąć.

Podsumujmy:

KURS RODZICIELSTWA Z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ

w Pięknym Miejscu
na warszawskim Ursynowie
Terminy:  24-25.02.2024 / 23-24.03.2024

Kursy odbywają się w Pięknym Miejscu, ul. Hawajska 17, Warszawa-Ursynów
w wyżej podanych terminach,
w godzinach 9-17 w sobotę i w niedzielę (w tym przewidziana jest przerwa na obiad). 

 Na każdy termin przewidziane jest maksymalnie 10 miejsc. Gdy liczba miejsc zostanie wyczerpana, możliwość zapisów zostanie wyłączona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

INWESTYCJA: 800 zł/os (dowiedz się o kod rabatowy)

*Jeśli chcesz uczestniczyć w kursie z partnerką/partnerem wykup miejsca  wpisując kod rabatowy: PARA
Otrzymasz -15% zniżki.

BONUSY!

W ramach kursu stacjonarnego otrzymujesz:

1. KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY ONLINE

czyli nagrany kurs zawierający video, audio i notki wizualne. Dzięki temu będziesz mogła/mógł wracać do wiedzy i ćwiczeń, jak również możesz podzielić się Pozytywną Dyscypliną z partnerem/ką, jeśli nie było go/jej na kursie.

2. Bezpłatny udział w 4 spotkaniach POZYTYWNE ROZWIĄZANIA W WYCHOWANIU ONLINE,

gdzie ćwiczymy poznane narzędzia PD na konkretnych pytaniach z życia wziętych.

Łączny koszt bonusów to aż 467 zł

 

*Jeśli przycisk na dany termin jest aktywny to znaczy, że są jeszcze miejsca.

Najczęściej zadawane pytania:

 

Czy ma sens, żebym przychodziła na kurs sam/a - bez mojego partnera/ki?

Oczywiście zawsze jest lepiej, jeśli oboje rodzice wezmą udział w kursie. Jednak w przypadku, gdy któryś z rodziców nie chce lub nie może wziąć udziału, kurs również zadziała dla Ciebie i Twojej rodziny, ponieważ Twoja zmiana wpływa na Twoich bliskich. Podczas kursu nie tylko zyskasz narzędzia, dzięki którym poukładasz swoje relacje z dziećmi, ale również ze swoim partnerem. Twoja postawa, mindset i relacja z samą sobą zmienią się, a to automatycznie wpłynie na tych, z którymi jesteś związana.  Często ulegamy pokusie, aby zmieniać swojego partnera/kę, co zazwyczaj daje efekty odwrotne od zamierzonych. Jeśli więc Kurs Cię “woła” to weź w nim udział niezależnie od Twojego partnera/ki, a potem konsekwentnie wprowadzaj zdobytą wiedzę w życie. Zobaczysz, że moc Twojej zmiany działa na cały wasz rodzinny system.

Ponadto, BONUSEM do Kursu stacjonarnego jest NAGRANY KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY, dzięki któremu Twój partner/ka będą mogli zrealizować materiał w dogodnym czasie – jeśli będą chcieli:), a Ty będziesz mogła powtórzyć  zdobytą wiedzę.

Czy Kurs jest dla mnie jeśli dopiero planuję ciążę/ jestem rodzicem niemowlaka - czy to nie za wcześnie? Lub odwrotnie - jestem rodzicem nastolatka - czy to nie za późno?

Pozytywna Dyscyplina daje rodzicom dzieci w każdym wieku i przyszłym rodzicom narzędzia do budowania relacji w szacunku do siebie i innych – zarówno dzieci jak i dorosłych. Nigdy nie jest na to za wcześnie, ani za późno. Przyszli rodzice oraz rodzice niemowlaków na początek mogą zacząć stosować je w relacji pomiędzy sobą, jak również innymi dorosłymi – dzieci niewiele uczą się z tego co do nich mówimy, trochę więcej z tego co wobec nich robimy, a najwięcej obserwując dorosłych.

Podczas kursu nie będziemy skupiać się na podawaniu gotowych rozwiązań typu: “Co zrobić jeśli moje dziecko nie chce umyć zębów/odrobić lekcji/posprzątać pokoju…?” Nie ma gotowej odpowiedzi na te pytania, ponieważ reakcja jest zależna od podświadomej potrzeby dziecka kryjącej się za jego zachowaniem. Podczas kursu poznasz zarówno narzędzia, dzięki którym dotrzesz do tej potrzeby, jak i te dzięki którym zachęcisz dziecko do współpracy. To działa w relacji z każdym – niezależnie od wieku.

Czy Kurs jest dla mnie odpowiedni jeśli nie mam dzieci, ale jestem osobą którą prowadzi zajęcia dla dzieci/nauczycielem w szkole/przedszkolu/ żłobku?

Narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które poznamy na Kursie można z powodzeniem stosować zarówno w rodzinie, jak i grupie dzieci podczas zajęć, czy w szkole. Jednak ćwiczenia i scenki, które będziemy odgrywać będą opierały się o przykłady “domowe”.

Ponadto po zakończeniu Kursu uczestnicy otrzymają zaświadczenia, które upoważniają ich do udziału w Kursie na Edukatora Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców (po takim Kursie będziesz mogła/mógł samodzielnie prowadzić Kursy Rodzicielstwa z Pozytywną Dyscypliną dla Rodziców).

Oprócz Kursów Rodzicielstwa z Pozytywną Dyscypliną są jeszcze Kursy na Nauczyciela Certyfikowanego Pozytywnej Dyscypliny oraz Kursy Edukatora Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli – dowiesz się o ich więcej na stronie: https://pozytywnadyscyplina.pl/

O mnie i mojej przygodzie z Pozytywną Dyscypliną

Jestem Coachem Szczęśliwych Relacji – wspieram kobiety i mężczyzn w kreowaniu harmonijnych relacji z dziećmi i partnerami/partnerkami, z ich misją życiową, karierą i biznesem, a przede wszystkim z samą/ym sobą podczas sesji 1:1, kursów i warsztatów na żywo i online. Jestem certyfikowanym coachem rodzicielskim metody Coach Wise, edukatorką Pozytywnej Dyscypliny, konsultantką Totalnej Biologii, Soul Coachem.

Poznałam Pozytywną Dyscyplinę w 2016 roku, kiedy to zaczęłam ją wprowadzać do mojego życia rodzinnego, a z czasem wszystkich innych obszarów życia. W 2018 roku zostałam edukatorką Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców. Od tego czasu przeprowadziłam ponad 50 kursów i wiele konsultacji indywidualnych. Rezultaty moje i moich klientów jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest to metoda skuteczna i, co bardzo ważne – łatwa do wdrożenia, sprawdzająca się w wielu rodzinach, o różnych potrzebach, kontekstach i wyzwaniach.

Wszystkich nas łączy wspólne pragnienie, aby cieszyć się rodzicielstwem i wychować swoje dzieci na szczęśliwych i spełnionych ludzi – dzieci, a później dorosłych. Chcemy, aby dzieci potrafiły stawiać granice, dbać o swoje emocje, nie dawały się wykorzystywać i wierzyły w siebie.

Jestem pewna, że to również Twoje marzenie. Że patrząc na swoje dziecko, chcesz dla niego właśnie tego. Dlatego…

Dołącz do Kursu, poukładaj swoje rodzinne relacje i zasady w bliskości, współpracy i wyprowadź swoją rodzinę na spokojne wody. Zobacz, jak praca, którą teraz zrobisz, zaowocuje w przyszłości Twojego dziecka.

*Jeśli przycisk na dany termin jest aktywny to znaczy, że są jeszcze miejsca.