fbpx
PO PROSTU BLOG2019-11-02T15:11:59+01:00

Tutaj znajdziesz artykuły z tematyki Pozytywnej Dyscypliny, Soul Coachingu, Psychobiologii, pracy nad trudnymi emocjami oraz przekonaniami.

Zapraszam do lektury!

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

14 hours 2 minutes ago

Często piszę o tym, że najlepsze co możesz zrobić dla swojego dziecka, to rozwijać się.

Nie chodzi tylko o rozwój umiejętności wychowawczych.
Chodzi o rozwój osobisty, duchowy... jakikolwiek - wszystko co sprawi, że będziesz bardziej spełniona i radosna.

Twoje szczęście to najlepsza terapia na problemy Twojego dziecka - zdrowotne, wychowawcze,... wszelakie.

Ponieważ Twoje dziecko (szczególnie do 10 roku życia) jest z Tobą na stałym łączu emocjonalnym. A zblokowane trudne emocje, jak wiemy z Totalnej Biologii, wpływają nie tylko na decyzje, jakie podejmujemy w życiu, ale również na nasze zdrowie fizyczne.

*******
Zwykle na moje sesje zgłaszają się rodzice, którzy pragną rozwiązać sprawy związane z zachowaniem lub zdrowiem swojego dziecka.

Wielokrotnie podczas naszych spotkań okazywało się, że nie potrzebują oni narzędzi wychowawczych. Potrzebują natomiast zacząć żyć, życiem które ich cieszy i daje im spełnienie. Życiem w którym czują, że robią to, do czego są stworzeni. Kiedy zaczynali stawiać kolejne kroki w tym kierunku problemy dzieci ustępowały.

▶Przykład jednej z moich klientek:
Dziecko notorycznie cierpi na zapalenie oskrzeli.
Dlaczego?

Przeżywa ono emocje swojej mamy, która mama pracuje w miejscu, w którym odczuwa permanentną obawę o swój rozwój zawodowy, ponieważ ma niewspierające środowisko lub w ogóle nie robi, tego do czego jest w głębi Duszy powołana - czuje, że ta praca zabiera jej powietrze, ma obawę, że czas leci, a wraz z nim odlatują jej szanse na szczęśliwe życie, w którym robi to co kocha, otoczona ludźmi, którzy ją wspierają.

To uczucie, gdy jesteś w miejscu, gdzie już dawno nie powinnaś być opisywane jest często jako "duszenie się" właśnie.

*******
Jeśli masz takie myśli, że najpierw musisz rozwiązać swoje sprawy rodzinne, a potem będziesz mogła (będziesz miała prawo) zająć się szukaniem dla siebie zajęcia, które jest w zgodzie z twoim sercem, to chciałabym Ci przypomnieć, ze Twoje życie nie jest podzielone na szufladki pt: praca, mąż, dzieci. Taki podział potrzebny jest Twojemu świadomemu umysłowi, który musi to sobie jakoś poukładać. W rzeczywistości jednak wszystkie obszary Twojego życie idealnie się przenikają i wpływają na siebie nawzajem.

Niski poziom zadowolenia w Twoim życiu zawodowym, zaniża poziom szczęścia w Innych obszarach - w tym, w rodzinie. I na odwrót oczywiście.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej o Totalnej Biologii polecam Ci 3 filmiki mojej nauczycielki dr Marzanny Radziszewskiej z Vedica Akademia Psychobiologii

youtu.be/zWpHPNJSo3I
youtu.be/S0dAV2HDDh0
youtu.be/Gk_fNTS4DY0

Polecam obejrzenie ich w tej właśnie kolejności.
Filmiki trwają kilka minut.

Polecam też wszelkie warsztaty i szkolenia, szczególnie Akademię Psychobiologii <3

*******
Jeśli zaś czujesz, że woła Cię temat odkrywania swojej MISJI ŻYCIOWEJ i chcesz podjeść do tematu holistycznie i głęboko – prosto z Twojej Duszy, to daj znać w komentarzu - mam coś dla Ciebie🙂

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

1 day 18 hours ago

MISJA ŻYCIOWA - TO NIE KATEGORIA, A PROCES - DROGA, KTÓRA BYWA KRĘTA, CO NIE MUSI OZNACZAĆ, ŻE JEST CIĘŻKA.

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

2 days 17 hours ago

Kurs POZYTYWNA DYSCYPLINA W RELACJI Z DZIECKIEM rusza dziś o 20:30.
Posłuchaj w czym ten kurs może Ci pomóc ❤️

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie updated their cover photo.

2 days 21 hours ago

Kochani!
19 stycznia g. 20:30 rozpoczynam kolejny kurs POZYTYWNEJ DYSCYPLIY W RELACJI Z DZIECKIEM ONLINE, podczas którego będziemy poznawać, a przede wszystkim doświadczać działania narzędzi PD w wielu ćwiczeniach i scenkach.

Doświadczenie jest najlepszą formą uczenia się, a ten kurs zapewnia mnóstwo okazji do tego, aby poczuć jak to działa w praktyce.
Kurs zawiera wiele cennych bonusów:
☑ KURSY INTERNETOWY : JAK BYĆ MAMĄ I NIE ZWARIOWAĆ?
Czyli o narzędziach PD w praktyce, na przykładach.
☑Cykl webinariów o 4 BLĘDNYCH CELACH ZACHOWANIA
☑ możliwość kontaktu mailowego ze mną podczas 3 tygodni trwania kursu, celem uzyskania bardziej konkretnych wskazówek odnośnie swoich wyzwań rodzicielskich
Zapraszam Was do tej niezwykłej podróży ❤

SZCZEGÓŁY I ZAPISY:
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

3 days 18 hours ago

{Mój sukces wychowawczy dzisiejszego poranka}

Dziś po 30 dniach ferii i kilku miesiącach szkoły online, moja 9-letnia Ala poszła do szkoły.

I moim sukcesem bynajmniej nie było to, że zdążyłyśmy na czas.
Spóźniłyśmy się.

Zadanie było o tyle trudne, że 7.15-7.45 prowadziłam Pilates z Duszą i Ala musiała sama się ogarnąć, ponieważ dokładnie po jego zakończeniu musiałyśmy ekspresowo wyjść z domu, żeby dojechać do szkoły na 8.00.

Wieczorem pomyślałam: „Powinnyśmy znowu zrobić grafik spraw, Które Ala ma zrobić przed szkołą.”

Ale nie zrobiłam tego, ponieważ od jakiegoś czasu było tak, że Ala miała dość moich sugestii, żebyśmy robiły kolejne grafiki i twierdziła, że wcale tego nie potrzebuje.

Pomyślałam więc, że zostawię odpowiedzialność po jej stronie i nie wspomnę o grafiku.

Kiedy stałyśmy w drzwiach (kilka minut spóźnione) Ala powiedziała: „Mamo, potrzebujemy grafiku, wtedy nie będziemy się spóźniać.”
Ustaliłyśmy, że zrobimy go po szkole.

Moim sukcesem było zatem to, że udało mi się powstrzymać przed nadmiernym wzięciem odpowiedzialności za nasz poranek i oddać mojej córce tą część, która należy do niej. Zrobiłam to mając świadomość, że dużo ważniejsze niż zdążenie na czas, jest kształtowanie w niej cech, które pomogą jej w przyszłości być zaradną osobą, która umie się zorganizować, co jest niezbędne do tego, aby mogła spełniać swoje cele i marzenia.

Tego nauczyła mnie POZYTYWNA DYSCYPLINA.

Ta metoda zawiera 52 skuteczne narzędzia, które nie tylko wspierają mnie w tym, żeby finalnie zdążać na czas i ogarniać wspólnie ze swoim dzieckiem inne sprawy i obowiązki.

Ale przede wszystkim pomagają mi być mamą, która:
<3 wspiera – nie ratuje i kontroluje;
<3 ma świadomość, że to co zrobię dziś wpłynie na to, jakie przekonania (o niej samej, o innych ludziach, o tym jak działa świat) ugruntują się w jej umyśle i jak w związku z tym będzie wyglądało jej dalsze życie.
<3 umie wytyczać granice – które tworzą miedzy nami większą bliskość, zamiast oddalać nas od siebie.

▶️Zapraszam również Ciebie do poznania tej ideologii, jak również tych narzędzi i do ich doświadczenia w ćwiczeniach i scenkach, dzięki czemu łatwiej je przyswoisz i nauczysz się ich świadomie używać.

▶️Już jutro (19.01) O 20.30 rozpoczyna się KURS POZYTYWNA DYSCYPLINA W RELACJI Z DZIECKIEM ONLINE, serdecznie zapraszam Cię do tej podróży i skorzystania z wielu dodatkowych materiałów, które dostajesz ode mnie w bonusie.

▶️Szczegóły i zapisy znajdują się tutaj:
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

3 days 19 hours ago

Kochani!

Dokładnie jutro (19.01) o g. 20:30 rozpoczynam kolejny kurs POZYTYWNAEJ DYSCYPLIY W RELACJI Z DZIECKIEM ONLINE, podczas którego będziemy poznawać, a przede wszystkim doświadczać działania narzędzi PD w wielu ćwiczeniach i scenkach.

Doświadczenie jest najlepszą formą uczenia się, a ten kurs zapewnia mnóstwo okazji do tego, aby poczuć jak to działa w praktyce.

Kurs zawiera wiele cennych bonusów:

☑ KURSY INTERNETOWY : JAK BYĆ MAMĄ I NIE ZWARIOWAĆ?
Czyli o narzędziach PD w praktyce, na przykładach.
☑Cykl webinariów o 4 BLĘDNYCH CELACH ZACHOWANIA
☑ możliwość kontaktu mailowego ze mną podczas 3 tygodni trwania kursu, celem uzyskania bardziej konkretnych wskazówek odnośnie swoich wyzwań rodzicielskich

Zapraszam Was do tej niezwykłej podróży ❤

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie was live.

5 days 15 hours ago

ODPUŚĆ ŻALE DO SWOICH RODZICÓW I STAŃ OBIEMA NOGAMI W ROLI RODZICA SWOJEGO DZIECKA

#KARY
#NAGRODY
#POUKŁADNAIESIĘZWŁASNYMIRODZICAMIAKURSPOZYTYWNEJDYSCYPLINY
#UZDRAWIANIESWOJEGOWEWNETRZNEGORODZICA
#UZDRAWIANIESWOJEGOWEWNETRZNEGODZIECKA
#WEWNETRZNDOROSŁY
#WEWNĘTRZNYOBSERWATOR
#WYSKAKIWANIEZLODÓWKI

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

5 days 16 hours ago

{POZYTYWNA DYSCYPLINA}

Poznałam PD, gdy moje dzieci miały 2 i 4 lata, mój związek przezywał kryzys, a moje życie przypominało CHAOS – wieczne gaszenie pożarów, sztuka przetrwania.

Dzięki tej ideologii, a przede wszystkim skutecznym narzędziom, udało nam się wyjść na prostą – ogarnąć chaos i wyprowadzić naszą rodzinę na spokojne wody – w bliskości i szacunku.

Poznałam wiele mam, które doświadczają tego chaosu. Nazywam to etapem Kopciuszkowym.

Są też mamy w etapie Księżniczki – hasło przewodnie: FRUSTRACJA - „Czemu mnie to spotyka?!”

Albo te w roli Władczyni: KONTROLA I NAPIĘCIE – „Muszę idealnie wszystko pospinać, zarządzić i skoordynować, to może znajdę trochę czasu dla siebie i wreszcie odpocznę”.

Być może słyszałaś już moją historię OD KOPCIUSZKA FO KRÓLOWEJ, ale jeśli nie, a chcesz się nią zainspirować i dowiedzieć jakie narzędzia PD pomogły mi wejść na drogę do mojej wewnętrznej Królowej, to zapraszam Cię do odsłuchania mojego bezpłatnego podcastu:
monikacywinska.com/podcasty/gratis-odkopciuskzadokrlowej.mp3

🟠🔴🟣🔵🟢

Dziś jednak chciałabym pokazać Ci perspektywę innych rodziców, którzy skorzystali z kursu PD i jego 52 skutecznych narzędzi – ich wrażenia bezpośrednio po Kursie PD.

Z wieloma z tych osób jestem w kontakcie i wiem, jakie cuda i cudeńka podziały się w dalej.
Od rozplatania małych supełków – ogarnięcia trudnych poranków, wieczorów, problemów z niejedzeniem, kłótni w rodzeństwie i wielu innych rodzicielskich wyzwań, po wzniesienie swoich relacji rodzinnych na wyższe poziomy bliskości i życiowej mądrości – zarówno u dzieci, jak i samych rodziców.

🟠🔴🟣🔵🟢
Zapraszam do lektury:

„Pozytywna Dyscyplina to dla mnie coś więcej niż zestaw bardzo praktycznych narzędzi rodzicielskich. To proces stawiania się stanowczą i niewyręczającą innych ponad miarę. A zarazem nauka współpracy i wiary w to, że moi bliscy poradzą sobie ze swoimi wyzwaniami i uczuciami. Trudne jest, żeby nie wpadać w stare tory, ale efekty są na tyle obiecujące, że warto! No i na szczęście Monika organizuje regularne grupy ćwiczeniowe po warsztatach, więc jest gdzie utrwalać nową postawę. Dziękuję za warsztaty i zmiany, które ze sobą przyniosły.”
mama Charliego (6 m-cy) i opiekunka Amelii (9 lat)

„Po warsztatach mamy większą świadomość swoich potrzeb, stylu wychowawczego, perspektywy dzieci. Planujemy zacząć spotkania rodzinne. Nauczyliśmy się cenić partnera i jego wkład w wychowanie dzieci oraz będziemy uczyć się od siebie.”
Marysia i Tomek, rodzice Magdy (5), Julii (3) i Karola (1)

„Wspaniała okazja do poznania Pozytywnej Dyscypliny - doskonale przedstawione poszczególne aspekty metody z podaniem przykładów, ćwiczeniami i scenkami, w których można skupić się na swoich "problemach". Monika wytłumaczyła jasno na czym polegają narzędzia i dała przestrzeń na zadawanie pytań. Super atmosfera i duży komfort! Warsztaty pozwoliły mi na podjęcie konkretnych postanowień i kroków.”
Małgosia, mama Karola (4 lata)

„Bardzo polecam warsztaty wszystkim osobom, które nie mogą zapanować nad chaosem w swoim życiu rodzinnym. Program warsztatów pomaga odnaleźć kontrolę, uświadamia nieodzowność pewnych emocji (złość, rozczarowanie) oraz daje narzędzia, którymi należy się posługiwać, by osiągnąć swój upragniony spokój wewnętrzny i poczucie przynależności każdego członka rodziny.”
Kasia, mama Tomka (2,5 roku) i Klary (1,5)

„Jestem mamą trzech chłopaków i w całym codziennym zabieganiu zgubiłam sens życia i radość z posiadania dzieci. Nawet po przeczytaniu książki "Pozytywna dyscyplina", pomimo zgodzenia się z większością treści nie wiedziałam od czego zacząć. Przyjaciółka zaprosiła mnie na kurs u Moniki i to był strzał w dziesiątkę. Monika jest niesamowicie otwartą osobą, która zaraża swoją energią. Porządkuje zawarty w książce ogrom wiedzy i narzędzi, motywując do działania i podjęcia walki ze swoimi starymi przyzwyczajeniami po to, by na nowo odkryć radość jaką niesie ze sobą posiadanie dzieci.
Dziękuję Ci Moniko, za Twoją pracę, za wiarę we mnie, że mogę i dam radę.”
Ola, mama Benka (6), Tadka (4) i Krzysia (1)

🟠🔴🟣🔵🟢

Najbliższy organizowany przeze mnie KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY organizuję 19 stycznia,.

Jeśli czujesz, że i Ty pragniesz poznać narzędzia PD i wprowadzić swoją rodzinę do większej bliskości i spokoju zapraszam Cię z całego serca:
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

5 days 16 hours ago

Mamo, tato, rodzicu!
Nie jesteś taki wyjątkowy jak Ci się wydaje...

Nie Ty jeden dostajesz szału o poranku, kiedy przychodzi Ci wyprawić swoje latorośle do żłobka, przedszkola, szkoły.

Nie Tobie jednemu zdarza się być niekonsekwentnym i wciąż przesuwać swoje granice, podczas prób nakłonienia swoich dzieci do wszelakich obowiązków.

Nie tylko Ty masz problem z nauczeniem swojego dziecka spania we własnym łóżku, sikania na nocnik lub odklejeniem się do Twoich rąk, gdy próbujesz zrobić obiad albo pójść do toalety.

Nie tylko Twoje dziecko wrzeszczy, histeryzuje, gryzie, bije i dokucza rodzeństwu.

I nie Tobie jednemu puszczają lejce, kiedy Twoje ukochane dziecko totalnie wlazło Ci na głowę, a Ty czujesz, że tylko krzyk (i to bardzo groźny i głośny) jest w stanie ich stamtąd ściągnąć.

I nie Tobie jednemu wydaje się, że porządni, świadomi, dobrzy rodzice nie mają tego typu problemów.

🟢🔵🔴🟣🟠

Nie piszę Ci tego po to, żebyś teraz stwierdził, że skoro wszyscy tak mają to trudno, widocznie taki już los.

Masz prawo, a nawet obowiązek dążyć do szczęścia.
Słyszałeś pewnie tą prawdę:
"SZCZĘŚLIWY RODZIC TO SZCZĘŚLIWE DZIECKO".

Ta prawda jest głęboko prawdziwa i jest przykryta przez wiele warstw, które potrzebujesz odkryć i uwolnić, aby stała się Twoim głębokim doświadczeniem.
Czujesz, o czym mówię... Prawda?

🟢🔵🔴🟣🟠

Piszę to wszystko, abyś uwolnił pierwszą warstwę, która odgradza Cię od bycia szczęśliwym rodzicem i wychowania szczęśliwego dziecka.

"POCZUCIE WINY, KTÓRE WYNIKA Z KRYTYCZNEGO OCENIANIA SIEBIE TO NAJWIĘSZA PRZESZKODA NA DRODZE DO SZCZĘŚCIA TWOJEGO DZIECKA I TWOJEGO"

🟢🔵🔴🟣🟠
A co by było, gdybyś przyjął, że Twoje dziecko wybrało na rodzica właśnie Ciebie, ponieważ właśnie Ty posiadasz cały zestaw blasków i cieni, jakie są mu potrzebne do jego harmonijnego wzrostu i rozwoju?

A co by było, gdyby wyzwania Twoje rodzicielskie, były doskonałą trampoliną również do Twojego wzrostu i rozwoju?

A co by było, gdyby okazało się, że ten wzrost zadziewa się w najbardziej optymalnym tempie, abyście mogli doświadczyć finalnie pełni Waszego potencjału?

A co by było, gdybyś przyjął, że ten potencjał jest w sam raz do tego, żeby spełnić marzenia do jakich tęsknią Wasze serca?

Czy to by mogło oznaczać, że jednak jesteś (bo jesteś) idealnym, trafionym w punkt, rodzicem dla swojego dziecka?

🟢🔵🔴🟣🟠

Każde Twoje doświadczenie – przyjemne, czy trudne - jest po to, abyś wzrastał.

Drogi do wzrostu mogą być różne. Twoje serce zawsze wskaże ci te właściwe.
Moje serce zaprowadziło mnie do POZYTYWNEJ DYSCYPLINY. I poczułam za to wdzięczność, ogromną radość i wołanie, aby dzielić się tą drogą z tymi, których serce również zawoła na tą ścieżkę.

Idąc za tym wołaniem dzielę się z setkami rodziców tą drogą, aby było im łatwiej nią podążać.

🟢🔵🔴🟣🟠

Jeśli i Twoje serce woła Cię do tej drogi i czujesz, że chcesz na nią wkroczyć w towarzyszeniu moim oraz innych rodziców, którzy chcą tej drogi posmakować, to zapraszam Cię na najbliższy kurs online, który startuje 19 stycznia.

Kurs ma formę 6 potkań online na platformie ZOOM, która umożliwia nam rozmowę, wymianę oraz wykonanie ćwiczeń, dzięki którym nie tylko poznasz te narzędzia i ideologie, ale również ich doświadczysz. A Doświadczenie jest zawsze najbardziej i najszybciej uczące.

Zawiera również wiele innych bonusów (m.in dodatkowy kurs internetowy i cykl webinariów), dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę w oparciu o konkretne przykłady wzięte z życia mojego i moich cudownych klientów.

▶️Szczegóły i link do zapisów znajduje się tutaj:
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

5 days 16 hours ago

JAK ODZYSKAĆ POCZUCIE RODZICIELSKIEJ SPRAWCZOŚCI, W JEDNOCZESNEJ BLISKOŚCI ZE SWOIM DZIECKIEM❓👨‍👩‍👧❤️

CZY TO TY❓
✔️Masz wrażenie, ze Twoje dzieci Cię nie słuchają (a nawet chwilami nie słyszą… tzw. słuch wybiórczy 😉)?
Nie idzie do nich dotrzeć, ani prośbą, ani groźbą… ale także innymi nowoczesnymi narzędziami, typu „Komunikaty typu Ja”
✔️Masz wrażenie, że nie umiesz nauczyć swoich dzieci regulować swoich emocji, że wciąż nadmiernie testują Twoje granice?
✔️Jesteś zmęczona swoją własną huśtawką pomiędzy nadmierną pobłażliwością i surowością?
✔️Obawiasz się, że Twoje rodzicielskie błędy odbiją się mocną czkawką w życiu Twojego dziecka, kiedy będzie już dorosłe?

To były moje wyzwania i wiem, że dotykają one wszystkich rodziców - czasem mocniej, czasem mniej, na różnych etapach ich rodzicielskiej przygody.

🟢🔵🔴🟣🟠

Czy istnieje magiczna różdżka, która pomoże Ci poradzić sobie z nimi szybko i skutecznie❓

Dla mnie taką różdżką, okazała się 🧚‍♂️POZYTYWNA DYSCYPLINA🧚‍♂️

Czy okazała się…
✨magiczna? Nieeee…
👌skuteczna? Zdecydowanie tak!
🚀Szybka? Tempo uzdrawiania tych wyzwań zależy od wielu czynników. O jednym z nich opowiem poniżej.

🟢🔵🔴🟣🟠

Otóż pierwszą rzeczą, którą warto zrozumieć, aby stanąć w swojej rodzicielskiej Mocy nie chodzi o znalezienie zestawu tricków, które pomogą Ci wpłynąć swoje dzieci, tak aby wreszcie zapanował porządek, a punkty w checklist’cie były odhaczone.

❤️W wychowaniu chodzi najpierw o Ciebie rodzicu❤️

I znów - nie chodzi o to, żebyś siebie zmieniał, bo jesteś niewystarczająco dobry.

Chodzi o to, żebyś siebie ukochał i stanął w swojej Mocy✨
A kiedy to się stanie, wówczas Twoje dzieci, partner, otoczenie automatycznie się dostroją do nowej Ciebie.

🏆W efekcie dostaniesz swój Święty Gral🏆 – spokojne poranki i wieczory, samodzielne, empatyczne, zaradne dzieci, które wiedzą kiedy jest czas na odpoczynek, a kiedy na zabawę, rozumieją swoje emocje i potrzeby i umieją je komunikować w sposób, który sprawia, że jest Wam do siebie blisko.

🟢🔵🔴🟣🟠

POZYTYWNA DYSCYPLINA dała mi 5️⃣2️⃣ narzędzia do odzyskania swojej Mocy - zaopiekowania się swoimi emocjami i potrzebami, z jednoczesnym zaproszeniem swoich dzieci do tego samego. Kiedy wszyscy wiemy czego potrzebujemy i dlaczego tak jest, możemy poszukać rozwiązań, które zaopiekują wszystkie te potrzeby jednocześnie.

Wiem, że może brzmieć dla ciebie idyllicznie. Ale to naprawdę jest możliwe, jeśli wyprzęgniesz się z ograniczających Cię przekonań, zaczniesz budować relacje inaczej i będziesz miała skuteczne narzędzia, których będziesz potrafiła używać.

🟢🔵🔴🟣🟠

Zapraszam Cię na KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY W RELACJI Z DZIECKIEM ONLINE.

Kurs ma formę 6 potkań online na platformie ZOOM, która umożliwia nam rozmowę, wymianę oraz wykonanie ćwiczeń, dzięki którym nie tylko poznasz te narzędzia i ideologie, ale również ich doświadczysz. A przez doświadczenie uczymy się najskuteczniej.

Zawiera również wiele innych bonusów (m.in dodatkowy kurs internetowy i cykl webinariów), dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę w oparciu o konkretne przykłady wzięte z życia mojego i moich cudownych klientów.

▶️Szczegóły i link do zapisów znajduje się tutaj:
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

▶️STARTUJEMY 19 STYCZNIA

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

6 days 13 hours ago

O MOCY INTENCJI i o tym, co konkretnie zawiera KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY w kolejnej edycji, która startuje 19 stycznia?

monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

1 week 11 hours ago

✨TWOJA KRÓLEWSKA MOC👑

Czym jest?
Jak się ma do twojej misji życiowej?
Jak ją odkrywać i jak się z nią łączyć?

Pomyśl jakby wyglądało Twoje życie – Twój styl życia, Twoja rodzina, Twoje finalne, Twoje zdrowie – jeśli aktywowałabyś swoją Moc i wyszła do świata że swoją życiową Misją ?

Zapraszam Cię do pięknego energetycznego kontenera – Holistycznej grupy rozwojowej dla kobiet JEJ KRÓLEWSKA MOC, w którym wspólnie z pozostałymi Królowymi wyciągniesz rękę do swojej Mocy i zespolisz się z nią, w pięknym pełnym miłości uścisku
monikacywinska.com/jej-krolewska-moc/
▶startujemy 4 lutego

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

1 week 15 hours ago

Czy doświadczasz takiej frustracji, że wydaje Ci się, że wszystko już wiesz w temacie wychowania dzieci, ale Twoje wyzwania rodzicielskie uparcie trwają w Waszej relacji?

Dlaczego ta wiedza nie działa?

Co możesz zrobić, żeby ta wiedza zaczęła pracować dla Ciebie i Twojego dziecka?

Jak możesz faktycznie uwolnić stare wzorce, które nie wspierają ciebie jako rodzica, jak również nie wspierają Twojego dziecka?

Co możesz zrobić, żeby nowe wzorce wychowawcze, o które znasz lub poznasz, zaczęły być dla ciebie naturalne?

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie updated their cover photo.

1 week 23 hours ago

▶ JEJ KRÓLEWSKA MOC - holistyczna grupa abonamentowa dla kobiet💝
❗ START 4 lutego
monikacywinska.com/jej-krolewska-moc/

▶PILATES Z DUSZĄ – poranny trening on-line dla kobiet – poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godzinach 7.15-7.45💝
monikacywinska.com/pilates-z-dusza/

▶ POZYTYWNA DYSCYPLINA W RELACJI Z DZIECKIEM (19.01-3.02.2021 r.)
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/
Poukładaj w spokoju i bliskości swoje rodzinne relacje.
❗START 19 stycznia💝

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

1 week 2 days ago

Spotkanie nr 2 w bezpłatnym warsztacie JAK POZYTYWNIE OGARNĄĆ OBOWIĄZKI DZIECI? startuje o 14.30 w grupie KSR 👇
Zapraszam❤️

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

1 week 3 days ago

Bezpłatny warsztat JAK POZYTYWNIE OGARNĄĆ OBOWIĄZKI DZIECI? startuje dziś o14.30 i bedzie sie dobywał w dniach 11-13 stycznia.

Zapraszam ❤️

monikacywinska.com/jak-pozytywnie-ogarnac-obowiazki-dzieci/

Wszystkie 3 cześci znajdą sie tutaj:
www.facebook.com/groups/286466149311756/learning_content/?filter=211585283958484

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

1 week 4 days ago

❓JAK POZYTYWNIE I SKUTECZNIE OGARNĄĆ OBOWIĄZKI DZIECI?

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma kilka miesięcy i jego zadaniem, jestem teraz np. uczyć się raczkować lub zasypiać, czy może ma kilka lat i uczy się myć zęby, ubierać, czy radzić sobie bez mamy w żłobku/przedszkolu, a może jest już starsze i uczy się brać odpowiedzialność za swoją naukę lub wnoszenie wkładu w dbanie o Wasz dom…

… jest jedna rzecz, którą my rodzice potrzebujemy przyjąć – Twoje dziecko ma swoją odpowiedzialność za ten proces.

Wiem, Wiem. Najchętniej uchyliłabyś nieba, rozwinęła przed swoim dzieckiem czerwony dywan, a kiedy będzie nim kroczyć chciałabyś usuwać mu okruszki spod nóg, aby ta nauka była mlekiem i miodem płynąca.

Jednak to właśnie te okruszki są tym, czego Twoje dziecko najbardziej potrzebuje na swojej drodze.

🟡🟢🔵🟣🔴🟠

Czym są te okruszki?

To są wszelkie emocje, które na drodze do stanięcia w swojej Mocy – rozczarowanie, lęk przed porażką, frustracja, gniew, wstyd, że nie potrafię tak dobrze i szybko jak starszy brat czy siostra. A emocje są kotwicą do podświadomych ograniczających przekonań, które Twoje dziecko potrzebuje uwolnić – wyzwolić się od nich.

Nie zrobisz tego za swoje dziecko. Każdy człowiek robi to samodzielnie.

Twoim zadaniem jest mądrze towarzyszyć swojemu dziecku w czasie, gdy będzie się próbował z tymi okruszkami mierzyć.

Twoim zadaniem jest wspierać go w tym procesie, zamiast go ratować.

Twoim zadaniem jest wyposażenie go w narzędzia, które pomogą mu poradzić sobie z tymi emocjami, aby zdobyć swój Święty Gral – zaradność, poczucie sprawczości, pewność siebie, poczucie własnej wartości.

Kiedy skrzętnie usuwasz te okruszki - wyręczasz i nadmiernie kontrolujesz, zamiast wspierać/nadzorować bezpieczeństwo procesu wzrostu Twojego dziecka – pozbawiasz go jego Mocy.

Wiem, że robisz to w imię miłości. Co nie zmienia faktu, że jest to tzw. niedźwiedzia przysługa.

🟡🟢🔵🟣🔴🟠

JAK TO ZROBIĆ, ŻEBY WSPIERAĆ ZAMIAST RATOWAĆ?
Jak wyprzęgnąć się z huśtawki pomiędzy pobłażliwością i surowością?

Zarówno pobłażliwość jak i surowość są wyrazem bezsilności.

Potrzebujesz stanąć we własnej Mocy - stanąć na tronie w swoich rodzinnych relacjach.
To nie jest tron kontrolującej, wszystko-wiedzącej-i-robiącej-najlepiej Władczyni
To tron Królowej – tej która wie, jak wspierać siebie i swoich bliskich w Waszych rodzinnych relacjach.
No i ważna sprawa – Królowa zna narzędzia do tegoż wspierania i wie, jak ich używać.

Stawanie się Królową to proces.
Jestem na tej drodze od kilku lat. Zrobiłam już parę kroków i skoków. A za nimi przyszły cuda i cudeńka w mojej rodzinie, które sprawiły, że codzienność stała się lżejsza, a między nami panuje bliskość i spokój (zwykle).

🟡🟢🔵🟣🔴🟠

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o narzędziach PD, których użyłam, aby pozytywnie ogarnąć temat obowiązków w mojej rodzinie i wyprowadzić naszą rodzinę na spokojne wody, zapraszam Cię na:

🟡 Bezpłatny warsztat JAK POZYTYWNIE OGARNĄĆ OBOWIAZKI DZIECI?
monikacywinska.com/jak-pozytywnie-ogarnac-obowiazki-dzieci/
3 spotkania: 11-13 stycznia 2021, g. 14.30

Podczas warsztatu, będziesz mogła wygrać 50% zniżkę na
🔵 Kurs POZYTYWNEJ DYSCYPLINY W RELACJI Z DZIECKIEM
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

🔴A ten z olei warsztat jest jednym z 4 warsztatów składających się na holistyczną transformację Twoich rodzinnych relacji KURS NA KRÓLOWĄ RODZINNYCH RELACJI
monikacywinska.com/kurs-na-krolowa-rodzinnych-relacji/

Ty decydujesz czy bierzesz udział w całości, czy w wybranych warsztatach.

Niech Królewska Moc będzie z Tobą Królowo!👑💪

Dla najwyższego dobra twojego i wszystkich osób z tobą związanych✨

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

1 week 5 days ago

{POZYTYWNA DYSCYPLINA}

Poznałam PD, gdy moje dzieci miały 2 i 4 lata, mój związek przezywał kryzys, a moje życie przypominało CHAOS – wieczne gaszenie pożarów, sztuka przetrwania.

Dzięki tej ideologii, a przede wszystkim skutecznym narzędziom, udało nam się wyjść na prostą – ogarnąć chaos i wyprowadzić naszą rodzinę na spokojne wody – w bliskości i szacunku.

Poznałam wiele mam, które doświadczają tego chaosu. Nazywam to etapem Kopciuszkowym.

Są też mamy w etapie Księżniczki – hasło przewodnie: FRUSTRACJA - „Czemu mnie to spotyka?!”

Albo te w roli Władczyni: KONTROLA I NAPIĘCIE – „Muszę idealnie wszystko pospinać, zarządzić i skoordynować, to może znajdę trochę czasu dla siebie i wreszcie odpocznę”.

Być może słyszałaś już moją historię OD KOPCIUSZKA FO KRÓLOWEJ, ale jeśli nie, a chcesz się nią zainspirować i dowiedzieć jakie narzędzia PD pomogły mi wejść na drogę do mojej wewnętrznej Królowej, to zapraszam Cię do odsłuchania mojego bezpłatnego podcastu:
monikacywinska.com/podcasty/gratis-odkopciuskzadokrlowej.mp3

🟠🔴🟣🔵🟢

Dziś jednak chciałabym pokazać Ci perspektywę innych rodziców, którzy skorzystali z kursu PD i jego 52 skutecznych narzędzi – ich wrażenia bezpośrednio po Kursie PD.

Z wieloma z tych osób jestem w kontakcie i wiem, jakie cuda i cudeńka podziały się w dalej.
Od rozplatania małych supełków – ogarnięcia trudnych poranków, wieczorów, problemów z niejedzeniem, kłótni w rodzeństwie i wielu innych rodzicielskich wyzwań, po wzniesienie swoich relacji rodzinnych na wyższe poziomy bliskości i życiowej mądrości – zarówno u dzieci, jak i samych rodziców.

🟠🔴🟣🔵🟢
Zapraszam do lektury:

„Pozytywna Dyscyplina to dla mnie coś więcej niż zestaw bardzo praktycznych narzędzi rodzicielskich. To proces stawiania się stanowczą i niewyręczającą innych ponad miarę. A zarazem nauka współpracy i wiary w to, że moi bliscy poradzą sobie ze swoimi wyzwaniami i uczuciami. Trudne jest, żeby nie wpadać w stare tory, ale efekty są na tyle obiecujące, że warto! No i na szczęście Monika organizuje regularne grupy ćwiczeniowe po warsztatach, więc jest gdzie utrwalać nową postawę. Dziękuję za warsztaty i zmiany, które ze sobą przyniosły.”
mama Charliego (6 m-cy) i opiekunka Amelii (9 lat)

„Po warsztatach mamy większą świadomość swoich potrzeb, stylu wychowawczego, perspektywy dzieci. Planujemy zacząć spotkania rodzinne. Nauczyliśmy się cenić partnera i jego wkład w wychowanie dzieci oraz będziemy uczyć się od siebie.”
Marysia i Tomek, rodzice Magdy (5), Julii (3) i Karola (1)

„Wspaniała okazja do poznania Pozytywnej Dyscypliny - doskonale przedstawione poszczególne aspekty metody z podaniem przykładów, ćwiczeniami i scenkami, w których można skupić się na swoich "problemach". Monika wytłumaczyła jasno na czym polegają narzędzia i dała przestrzeń na zadawanie pytań. Super atmosfera i duży komfort! Warsztaty pozwoliły mi na podjęcie konkretnych postanowień i kroków.”
Małgosia, mama Karola (4 lata)

„Bardzo polecam warsztaty wszystkim osobom, które nie mogą zapanować nad chaosem w swoim życiu rodzinnym. Program warsztatów pomaga odnaleźć kontrolę, uświadamia nieodzowność pewnych emocji (złość, rozczarowanie) oraz daje narzędzia, którymi należy się posługiwać, by osiągnąć swój upragniony spokój wewnętrzny i poczucie przynależności każdego członka rodziny.”
Kasia, mama Tomka (2,5 roku) i Klary (1,5)

„Jestem mamą trzech chłopaków i w całym codziennym zabieganiu zgubiłam sens życia i radość z posiadania dzieci. Nawet po przeczytaniu książki "Pozytywna dyscyplina", pomimo zgodzenia się z większością treści nie wiedziałam od czego zacząć. Przyjaciółka zaprosiła mnie na kurs u Moniki i to był strzał w dziesiątkę. Monika jest niesamowicie otwartą osobą, która zaraża swoją energią. Porządkuje zawarty w książce ogrom wiedzy i narzędzi, motywując do działania i podjęcia walki ze swoimi starymi przyzwyczajeniami po to, by na nowo odkryć radość jaką niesie ze sobą posiadanie dzieci.
Dziękuję Ci Moniko, za Twoją pracę, za wiarę we mnie, że mogę i dam radę.”
Ola, mama Benka (6), Tadka (4) i Krzysia (1)

🟠🔴🟣🔵🟢

Najbliższy organizowany przeze mnie KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY organizuję 19 stycznia,.

Jeśli czujesz, że i Ty pragniesz poznać narzędzia PD i wprowadzić swoją rodzinę do większej bliskości i spokoju zapraszam Cię z całego serca:
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie

2 weeks 13 hours ago

❓JAK POZYTYWNIE I SKUTECZNIE OGARNĄĆ OBOWIĄZKI DZIECI?
😞Jak wyprzęgnąć się z roli Kopciuszka, Księżniczki, Władczyni?
👑Jak wejść w rolę Królowej w swojej rodzinie i zaprosić swojego partnera do roli Króla, a dzieci Królewny i Królewicza, którzy są współodpowiedzialni za losy rodzinnego Królestwa, ucząc się jak w przyszłości mądrze zarządzać swoim Królestwem?

🟡🟢🔵🟣🔴🟠

Chciałoby się, żeby młody człowiek rozumiał, że każdy ma jakąś robotę do wykonania - odpowiednią do jego kompetencji wzrastających z biegiem czasu.

Np. niemowlaki wbrew pozorom mają mnóstwo obowiązków.
Najpierw muszą się nauczyć jeść i robić kupkę, nauczyć się spać w coraz więcej w nocy, a coraz mniej w dzień, no i jeszcze te wszystkie sztuczki - przekręcanie się z brzuszka na plecki i na odwrót, raczkowanie i inne akrobacje...

W kolejnych okresach życia dziecko nabiera coraz więcej samodzielności - uczy się samodzielnie spać (jeśli nie nauczyło się w wieku niemowlęcym), ubierać, myć zęby, robić prace domową po szkole itp.

Robi też coraz więcej czynności, które są wnoszeniem wkładu do rodzinnego życia - nakrywa do stołu, wrzuca swoje brudne ubrania do pralki, wyrzuca śmieci...

Z czasem dostaje coraz bardziej ambitne zadania, dzięki czemu czuje się coraz bardziej kompetentne, ważne i pewne siebie.

Piękny scenariusz, nie uważasz?

🟡🟢🔵🟣🔴🟠

Niestety ten piękny familijny film w rzeczywistości często przypomina film kryminalny, gdzie rodzic występuje w roli policjanta/żandarma, który szybko orientuje się, że z łotrzykami nie idzie po dobroci (np. tłumaczeniem, pochwałami, czy nagrodami), więc szybko sięga po ostrzejsze środki - szerokorozumiane kary (krytykę, grożenie, szlabany itp.)

Nie znam żadnego rodzica, który lubiłby pełnić rolę złego policjanta. Jeżeli w niej lądujemy to dlatego, że wydaje nam się, że nie mamy innego wyboru. Co gorsza, szybko okazuje się, ze bycie surowym rodzicem na dłuższą metę nie jest skuteczne, ponieważ prowadzi do:
✔Zbuntowania
✔Zemsty
✔Braku zaufania dziecka do rodzica
✔Oraz braku zaufania do siebie samego.

Często jest tak, że gdy np. mama postanowiła, że dzieci, trzeba trzymać krótko, to tata, chcąc osłodzić maleństwu nieco życie, staje zbyt pobłażliwy, permisywny.

Oczywiście rodzice solidarnie zamieniają się rolami złego i dobrego policjanta. Nie zmienia to faktu, że efekty tej rozbieżności pogłębiają tylko problem.

🟡🟢🔵🟣🔴🟠

Dlaczego kary, nagrody i tłumaczenia na niewiele się zdają❓

Ponieważ dzieci uczą się na 3 sposoby:
1. Najbardziej przez przykład
2. Trochę więcej przez doświadczanie granic (mądrze postawionych)
3. Trochę przez rozmowę (nie mylić z prawieniem kazań)

🟡🟢🔵🟣🔴🟠

Czy można zamienić ten kryminał w piękną bajkę, taką z wróżkami i jednorożcami pierdzącymi tęczą❓
No nie.

Ale można wyjść w swojej rodzinie z roli Kopciuszka, Księżniczki lub Władczyni i posadzić siebie na tronie Królowej, partnera zaprosić do roli Króla, a dzieci do roli Królewny/Królewicza, którzy uczą się jak współzarządzać Królestwem rodzinnym, adekwatnie do swojego wieku i kompetencji.

🟡🟢🔵🟣🔴🟠

Jak pozytywnie i skutecznie zaprosić dzieci do brania odpowiedzialności za swoje obowiązki❓

Potrzebujesz do tego:
1. Uwolnić przekonania, które zaciągnęłaś nieświadomie ze swojego własnego wzorca wychowania, który często odtwarzamy lub robimy skrajnie odwrotnie (też nie działa).
2. Poznać skutecznie narzędzia do budowania relacji, które są kompatybilne z twoimi nowymi królewskimi przekonaniami.

🟡🟢🔵🟣🔴🟠

Jeśli pragniesz ogarnąć rodziny chaos, wychować dziecko na szczęśliwego i zaradnego dorosłego i zyskać więcej radości z macierzyństwa i życia, zapraszam Cię na:

🟡 Bezpłatny warsztat JAK POZYTYWNIE OGARNĄĆ OBOWIAZKI DZIECI?
monikacywinska.com/jak-pozytywnie-ogarnac-obowiazki-dzieci/
3 spotkania: 11-13 stycznia 2021, g. 14.30

Podczas warsztatu, będziesz mogła wygrać 50% zniżkę na
🔵 Kurs POZYTYWNEJ DYSCYPLINY W RELACJI Z DZIECKIEM
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

🔴A ten z olei warsztat jest jednym z 4 warsztatów składających się na holistyczną transformację Twoich rodzinnych relacji KURS NA KRÓLOWĄ RODZINNYCH RELACJI
monikacywinska.com/kurs-na-krolowa-rodzinnych-relacji/

Ty decydujesz, czy bierzesz udział w całości, czy w wybranych warsztatach.

Niech Królewska Moc będzie z Tobą Królowo!👑💪

Dla najwyższego dobra twojego i wszystkich osób z tobą związanych✨

Monika Cywińska - Coach szczęśliwych relacji w rodzinie updated their cover photo.

2 weeks 1 day ago

▶BEZPŁATNY WARSZTAT Jak pozytywnie ogarnąć obowiązki dzieci? (11-13.01.2021 r.)

Poznaj narzędzia POZYTYWNEJ DYSCYPLINY, dzięki którym ogarniesz obowiązki pozytywnie - twardo dla problemu, miękko dla dziecka!
❗️Bądź rodzicem AL’DENTE😊
monikacywinska.com/jak-pozytywnie-ogarnac-obowiazki-dzieci/

▶POZYTYWNA DYSCYPLINA W RELACJI Z DZIECKIEM (19.01-3.02.2021 r.)
monikacywinska.com/pozytywna-dyscyplina-z-dzieckiem/

Poukładaj w spokoju i bliskości swoje rodzinne relacje.

❗️PROMO do 13 stycznia

▶JEJ KRÓLOEWSKA MOC - holistyczna grupa abonamentowa dla kobiet
❗️ START 4 lutego▶️

monikacywinska.com/jej-krolewska-moc/

Go to Top