Na koniec każdego kursu Pozytywnej Dyscypliny uczestnicy dzielą się tym, co było dla nich największą wartością. Większość z nich najbardziej docenia to, że otworzyli się na popełnianie błędów przez siebie i innych członków rodziny oraz gotowość do wyciągania z nich wniosków, aby znaleźć nowe rozwiązania (zamiast winnego). Dzięki temu w rodzinie zapanowała ATMOSFERA WSPÓŁPRACY.
->To podstawa POZYTYWNEJ RODZINNEJ ZMIANY.
 
Jeśli wszyscy czują się doceniani (zamiast oceniani), to naprawdę wszystko staje się możliwe.
 
I nie chodzi tylko o zaprzestanie OBWINIANIA INNYCH.

OBWINIANIE SAMEGO SIEBIE JEST RÓWNIE OSŁABIAJĄCE i ZAPRZEPASZCZA UZYSKANIE WYMARZONYCH REZULTATÓW.
 
Pozwalając sobie na samobiczujące myśli, konsekwentnie odbierasz sobie Moc (wstyd o poczucie winy najbardziej obniżają nasz poziom energii wg poziomów świadomości dr. Davida R. Hawkinsa). Świetne narzędzia nie pomogą, jeśli ten kto je trzyma nie ma energii i nie wierzy w siebie.
 
Wyobraź sobie, że masz naprawdę porządny młotek i gwoździe, którymi masz złożyć szafkę.
 
  • Jeśli jesteś w pełni MOCY – wierzysz w siebie, masz fizyczną energię, nie obawiasz się, że coś zepsujesz, bo wiesz, że w razie czego naprawisz – idzie jak z płatka.
  • Jeśli jesteś w niemocy – nie wierzysz w siebie, jesteś zmęczona/y ciągłym dowalaniem sobie, a myśl o ewentualnej pomyłce przeraża cię, bo uzależniasz swoją wartość od tego czy uda Ci się perfekcyjnie za pierwszym razem – idzie jak po grudzie.
Presja WEWNĘTRZNEGO KRYTYKA potrafi być naprawdę bezlitosna!
 
Jak zacząć doceniać, zamiast oceniać ?
 
Podpowiedzi znajdziesz w grafikach: