Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI

30 października, 2018 |12:00 - 14:00

30zł

SPOTKANIE V – 30 października 2018

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów podczas których, będziemy zdobywać wiedzę i ćwiczyć swoje umiejętności w budowaniu szczęśliwych relacji ze swoim dzieckiem oraz swoim/ją partnerem/ką w duchu Pozytywnej Dyscypliny ❤️

Czym jest Pozytywna Dyscyplina?

Kiedyś sądziłam, że jest to nurt, w którym można wychowywać dzieci, tak aby wyrosły na szczęśliwych i zaradnych życiowo dorosłych. I dalej tak sądzę.

Lecz po nieco dłuższym czasie stosowania stwierdzam, że Pozytywna Dyscyplina, jest znacznie szersza. Jest to styl bycia, który pozwala tworzyć szczęśliwe i wspierające relacje z innymi ludźmi.

Obecnie dostępna jest literatura Pozytywnej Dyscypliny ukierunkowana na relacje rodzic-dziecko, relację w związkach, a nawet relacje w biznesie.

Więcej na temat Pozytywnej Dyscypliny znajdziecie na stronie: www.pozytywnadyscyplina.pl

Na czym to polega Pozytywna Dyscyplina?

Pozytywna Dyscyplina nie stosuje kar i nagród.

Natomiast daje w zamian 52 konkretne metody, bazujące na 5 fundamentalnych zasadach:

 1. Pomaga poczuć łączność i przynależność dziecku, partnerowi i samemu sobie.
 2. Jest jednocześnie uprzejma i stanowcza: miękka dla osoby i twarda dla problemu.
 3. Działa długofalowo – bierze pod uwagę jakie przekonania buduję w dzieciach i czy przyczynią się one do bycia szczęśliwym i odpowiedzialnym dorosłym oraz jak moje zachowanie wpływa na mojego partnera i czy buduje jego poczucie kompetencji jako rodzica, męża/żony.
 4. Uczy umiejętności życiowych i społecznych: szacunku, troszczenia się o innych, rozwiązywania problemów, współpracy, odpowiedzialności i wnoszenia wkładu w życie rodziny.
  5.Zaprasza do odkrywania swoich zdolności, kompetencji i budowania zaradności.

Na czym będzie polegał ten warsztat?

Podczas warsztatu uczestnicy będą otrzymywali wiedzę, a następnie ćwiczyli swoje umiejętności, budowali kompetencje odgrywając scenki, i wykonując zadania.

Podczas niektórych spotkań wprowadzony zostanie element RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI.

Polega on ta tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów z pomysłami na wsparcie w rozwiązaniu problemu.

GDZIE? KIEDY?

W Dobrzemitu, ul. Bracka 18/70
Wtorki, godz. 12.30-14.00

INWESTYCJA

30 zł/zajęcia

[fusion_button link=”http://centrumszczesliwejrodziny.pl//produkt/rodzice-pomagaja-rodzicom-czyli-pozytywna-dyscyplina-w-akcji-warsztat/” text_transform=”” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]Zapłać teraz[/fusion_button]

♥ Uwaga! Cykl rozpoczyna się w październiku, ale można dołączać w trakcie. Osoby, które decydują się na wykupienie z góry:

 • 6 spotkań (180 zł) otrzymują w prezencie:
  + Karty Pozytywnej Dyscypliny https://pozytywnadyscyplina.pl/…/52-karty-technik-pozytywn…/ o wartości 39 zł
  + dostęp do cyklu webinariów „Podstawy Pozytywnej Dyscypliny” o łącznej wartości 60 zł

Spotkania mogą być wykorzystane w dowolnym momencie trwania kursu (2 października- 18 grudnia)

 • 12 spotkań (360 zł) otrzymają w prezencie:
  + Karty Pozytywnej Dyscypliny https://pozytywnadyscyplina.pl/…/52-karty-technik-pozytywn…/ o wartości 39 zł
  + dostęp do cyklu webinariów „Podstawy Pozytywnej Dyscypliny” o łącznej wartości 60 zł
  + książkę „Pozytywna Dyscyplina” https://pozytywnadyscyplina.pl/…/pozytywna-dyscyplina-jane…/ lub „Pozytywna Dyscyplina dla Przedszkolaków” https://pozytywnadyscyplina.pl/…/pozytywna-dyscyplina-dla-…/ o wartości 49 zł.

ZAPISY: zapisy@dobrzemitu.pl

Na zajęcia można dołączyć w każdym momencie, choć udział w pełnym cyklu przeniesie się lepsze efekty i pełniejsze zastosowanie zdobytych kompetencji.

Osoby, które dołączą do kursu w trakcie jego trwania otrzymają możliwość wykupienia mini wykładów w formie webinariów o tematyce omawianej na wcześniejszych spotkaniach w ramach cyklu.

Szczególnie zalecane jest zapoznanie się z tematami pierwszych 4 spotkań, gdyż omawiamy na nich podstawy podejścia Pozytywnej Dyscypliny.

DLA KOGO?

Dla rodziców dzieci w każdym wieku, kobiet w ciąży oraz ich partnerów. Rodzice małych dzieci, którzy nie mają możliwości znalezienia opieki nad dzieckiem zapraszamy na zajęcia z dziećmi.

PYTANIA: biuro@e-mamafit.pl, tel: 781-949-249

PROWADZĄCA: Monika Cywińska 👉Certyfikowany Coach rodzicielski metody Coach Wise, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, Terapeuta Psychobiologii. Z wykształcenia Biolog, absolwentka dwuletniego studium Pedagogicznego. Uczestniczka kursów z zakresu Reiki, Techniki Uwalniania Emocji dr. R. Hawkinsa, technik oddechowych Fundacji Art Of Living oraz kursów z zakresu rodzicielstwa opartych m.in Pozytywnej Dyscyplinie, Rodzicielstwie Bliskości, NVC.

Poza działalnością coachingową – instruktorka metody Pilates i autorka programu ćwiczeń e-mamafit dla kobiet w ciąży i mam po porodzie.
PROGRAM

SPOTKANIE I (2.10): JAK TO JEST Z KARAMI I NAGRODAMI?

♥ Zastanowimy się jakich kompetencji życiowych chcemy nauczyć nasze dzieci, jakie są nasze wyzwania, jakie metody wychowawcze stosowaliśmy do tej pory – które były skuteczne długofalowo?
♥ Wykonamy ćwiczenia, które pozwolą nam odpowiedzieć sobie na pytania, czy kary i krytyka mogą być narzędziem wspierającym budowanie kompetencji życiowych dziecka i pokonanie wyzwań rodzicielskich?
♥ Sprawdzimy jaki jest rezultat stosowania nagród w wychowaniu?
♥ Przeanalizujemy, czy rozpieszczanie wzmacnia, czy osłabia poczucie własnej wartości?

SPOTKANIE II (9.10): BĄDŹ RODZICEM AL DENTE – ANI ZA MIĘKKIM, ANI ZA TWARDYM, CZYLI STANOWCZYMI UPRZEJMYM JEDNOCZEŚNIE 🙂

Ciężko znaleźć Ci balans pomiędzy byciem rodzicem rygorystycznym, a zbytnio łagodnym. Poznasz metodę, jak skutecznie porozumiewać się z dzieckiem szanując jego uczucia i jednocześnie egzekwować wcześniejsze ustalenia.
Na tym warsztacie:
♥ Poznamy i przećwiczymy niektóre narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które pomagają być uprzejmym I stanowczym jednocześnie.
♥ Dowiemy się czym się różni zachęta od pochwały i zastanowimy się jak jedna i druga wpływają na poczucie własnej wartości dziecka.
♥ Sprawdzimy jak działają na dziecko polecenia, a jak pytania pełne ciekawości.

SPOTKANIE III i IV (16.10, 23.10): DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE, A DOROŚLI TRACĄ CIERPLIWOŚĆ

Na tym spotkaniu dowiemy się:
♥ Dlaczego ludzie czasem zachowują się jak gady? 🙂
♥ Co dzieci są w stanie zrobić, żeby mieć poczucie przynależności, czyli o 4 błędnych sposobach jakie mają dzieci na zdobycie miłości rodzica?
♥ I na koniec dobra wiadomość: ani Ty, ani Twoje dziecko nie musicie być doskonali, czyli o 4 „P” pomyłek.

SPOTKANIE V i VI (30.10, 6.11): RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI

Ćwiczenie polega na tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów z pomysłami na wsparcie w rozwiązaniu problemu.

SPOTKANIE VII (13.11): CO TO JEST SPECJALNY CZAS I CO TO SĄ SPOTKANIA RODZINNE ORAZ JAK JE WYKORZYSTAĆ DO TWORZENIA UMÓW, KTÓRYCH WSZYSCY CHCĄ PRZESTRZEGAĆ

♥ Dowiemy się co to są spotkania rodzinne i je przećwiczymy.
♥ Dowiemy się jakie są najczęstsze powody, dla których spotkania rodzinne nie przynoszą zamierzonego skutku.
♥ Przećwiczymy zawieranie skutecznych umów i dowiemy się jakie są 4 kroki zawierania umów oraz 4 kroki egzekwowania umów w zgodzie z założeniem – uprzejmy i stanowczy jednocześnie.
♥ Dowiemy się co to jest specjalny czas i w czym może pomóc nam i naszemu dziecku.

SPOTKANIE VIII (20.11): CO ROBIĆ, GDY DZIECI NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD/NIE WYKONUJĄ OBOWIĄZKÓW/NIE PRZESTRZEGAJĄ UMÓW

♥ Co to są logiczne konsekwencje i czym się różnią od kary oraz od naturalnych konsekwencji.
♥ Dlaczego logicznych konsekwencji używamy w ostateczności i jakie są ich alternatywy.
♥ Jak zastosować ograniczony wybór, aby wspierał nas i nasze dziecko.

SPOTKANIE IX (27.11): JAKI STYL OSOBOWOŚCI PREZENTUJESZ KIEDY JESTEŚ SPOKOJNA I KIEDY JESTEŚ W STRESIE I JAK TO WPŁYWA NA TWOJE RELACJE Z PARTNEREM I DZIECKIEM?

♥ Dowiesz się, czy Twoje zachowanie w sytuacji stresowej przypomina bardziej zadowalacza, kontrolera, konformistę, czy mądralę.
♥ Który z tych stylów osobowości dominuje, gdy czujesz się bezpiecznie.
♥ Zastanowimy się wspólnie jakie są mocne strony i trudności tego stylu osobowości i jak to wpływa na nasze dzieci i relację z partnerem.

SPOTKANIE X (4.12) POZYTYWNA DYSCYPLINA W ZWIĄZKU Z PARTNEREM

Na spotkaniu dowiesz się jak możesz wykorzystać Pozytywną Dyscyplinę, żeby zbudować większą bliskość ze swoim partnerem i zacząć z nim grać do jednej bramki jako wspierający się nawzajem rodzice.

SPOTKANIE XI (11.12): KOLEJNOŚĆ NARODZIN

Wykonamy ćwiczenia, które pomogą nam uświadomić sobie jaki potencjał dla osobowości niesie kolejność narodzin i zastanowimy się, jak to wpływa na zachowanie naszych dzieci, nas samych lub naszego partnera.

Druga część spotkania przeznaczona zostanie na ćwiczenie RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI:
Ćwiczenie polega na tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów z pomysłami na wsparcie w rozwiązaniu problemu.

SPOTKANIE XII (18.12): SKRZYNKA PEŁNA NARZĘDZI

Omówimy i poćwiczymy wybrane przez uczestników narzędzia Pozytywnej Dyscypliny spośród zaproponowanych przez prowadzącą.

Druga część spotkania przeznaczona zostanie na ćwiczenie RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI:
Ćwiczenie polega na tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów z pomysłami na wsparcie w rozwiązaniu problemu.

Szczegóły

Data:
30 października, 2018
Godzina:
12:00 - 14:00
Koszt:
30zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Centrum Szczęśliwej Rodziny, Monika Cywińska
Phone
781-949-249
Email
kontakt@monikacywinska.com
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Dobrzemitu
Bracka 18/ 70
Warszawa, mazowieckie 00-028 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia