Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE, A DOROŚLI TRACĄ CIERPLIWOŚĆ

1 lutego, 2019 |13:15 - 15:00

zł30

Serdecznie zapraszam na cykl warsztatów podczas, których będziemy zdobywać wiedzę i ćwiczyć swoje umiejętności w budowaniu szczęśliwych relacji ze swoim dzieckiem oraz swoim/ją partnerem/ką w duchu Pozytywnej Dyscypliny.

Czym jest Pozytywna Dyscyplina?

Kiedyś sądziłam, że jest to nurt, w którym można wychowywać dzieci, tak aby wyrosły na szczęśliwych i zaradnych życiowo dorosłych. I dalej tak sądzę.

Lecz po nieco dłuższym czasie stosowania stwierdzam, że Pozytywna Dyscyplina, jest znacznie szersza. Jest to styl bycia, który pozwala tworzyć szczęśliwe i wspierające relacje z innymi ludźmi.

Obecnie dostępna jest literatura Pozytywnej Dyscypliny ukierunkowana na relacje rodzic-dziecko, relację w związkach, a nawet relacje w biznesie.

Na czym to polega Pozytywna Dyscyplina?

Pozytywna Dyscyplina nie stosuje kar i nagród.

Natomiast daje w zamian 52 konkretne metody, bazujące na 5 fundamentalnych zasadach:
1.Pomaga poczuć łączność i przynależność dziecku, partnerowi i samemu sobie.
2.Jest jednocześnie uprzejma i stanowcza: miękka dla osoby i twarda dla problemu.
3.Działa długofalowo – bierze pod uwagę jakie przekonania buduję w dzieciach i czy przyczynią się one do bycia szczęśliwym i odpowiedzialnym dorosłym oraz jak moje zachowanie wpływa na mojego partnera i czy buduje jego poczucie kompetencji jako rodzica, męża/żony.
4.Uczy umiejętności życiowych i społecznych: szacunku, troszczenia się o innych, rozwiązywania problemów, współpracy, odpowiedzialności i wnoszenia wkładu w życie rodziny.
5.Zaprasza do odkrywania swoich zdolności, kompetencji i budowania zaradności.

Dowiedz informacji o pozytywnej dyscyplinie na stronie pozytywnadyscyplina.pl

Na czym będzie polegał ten warsztat?

Podczas warsztatu uczestnicy będą otrzymywali wiedzę, a następnie ćwiczyli swoje umiejętności, budowali kompetencje odgrywając scenki, i wykonując zadania.

Podczas niektórych spotkań wprowadzony zostanie element RODZICE POMAGAJĄ RODZICOM, CZYLI POZYTYWNA DYSCYPLINA W AKCJI.

Polega on ta tym, że chętni uczestnicy będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich trudnościach, aby mogły zostać przedstawione w formie scenki, po której nastąpi burza mózgów z pomysłami na wsparcie w rozwiązaniu problemu.

GDZIE? KIEDY?
W SŁUŻEWSKIM DOMU KULTURY, ul. Bacha 15 (okolice metra Służew)
Piątki, godz. 13.15-15.00

INWESTYCJA i WARUNKI UCZESTNICTWA
♥ Kurs obejmuje 7 spotkań w cenie 210 zł (30 zł/spotkanie).
♥ Uczestnicy przychodzą na pierwsze zajęcia rezerwując miejsce wysyłając sms: 781-949-249. Po zajęciach podejmują ostateczną decyzję, czy chcą uczestniczyć w kolejnych zajęciach i jaki karnet wybierają, rejestrując się na zajęcia w systemie rezerwacji sdk.waw.pl.
W przypadku rezygnacji koszt pojedynczych zajęć to 30 zł (opłacenie wejściówki w kasie SDK). Natomiast później nie ma już możliwości wykupowania pojedynczych zajęć.
♥ Osoby, które z jakiegoś powodu nie będą mogły uczestniczyć w jakimś spotkaniu otrzymają webinar, w którym temat ten zostanie omówiony.Otrzymają również możliwość odrobienia tego spotkania w kolejnych edycjach.
♥ Na zakończenie kursu wszyscy uczestnicy otrzymają oficjalny certyfikat uczestnictwa w kursie oraz cykl webinarów, zawierający podsumowanie poruszanych tematów.
♥ Istnieje możliwość dołączenia do kursu już w trakcie trwania(nie od pierwszego spotkania). Wówczas uczestnik otrzymuje webinary, które obejmują tematykę nieodbytych spotkań, oraz możliwość odbycia pominiętych spotkań w kolejnych edycjach.
♥ Ponadto uczestnicy otrzymają materiały w formie papierowej oraz elektronicznej.

ZAPISY: sdk@sdk.waw.pl
PYTANIA: biuro@e-mamafit.pl, sms: 781-949-249

DLA KOGO?
Dla rodziców dzieci w każdym wieku, kobiet w ciąży oraz ich partnerów. Rodzice małych dzieci, którzy nie mają możliwości znalezienia opieki nad dzieckiem zapraszamy na zajęcia z dziećmi.

PROWADZĄCA: Certyfikowany Coach rodzicielski metody Coach Wise, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, Terapeuta Psychobiologii. Z wykształcenia Biolog, absolwentka dwuletniego studium Pedagogicznego. Uczestniczka kursów z zakresu Reiki, Techniki Uwalniania Emocji dr. R. Hawkinsa, technik oddechowych Fundacji Art Of Living oraz kursów z zakresu rodzicielstwa opartych m.in Pozytywnej Dyscyplinie, Rodzicielstwie Bliskości, NVC.
Poza działalnością coachingową – instruktorka metody Pilates i autorka programu ćwiczeń e-mamafit dla kobiet w ciąży i mam po porodzie.

 

PROGRAM

SPOTKANIE I (18.01): JAK TO JEST Z KARAMI I NAGRODAMI?

♥ Zastanowimy się jakich kompetencji życiowych chcemy nauczyć nasze dzieci, jakie są nasze wyzwania, jakie metody wychowawcze stosowaliśmy do tej pory – które były skuteczne długofalowo?
♥ Wykonamy ćwiczenia, które pozwolą nam odpowiedzieć sobie na pytania, czy kary i krytyka mogą być narzędziem wspierającym budowanie kompetencji życiowych dziecka i pokonanie wyzwań rodzicielskich?
♥ Sprawdzimy jaki jest rezultat stosowania nagród w wychowaniu?
♥ Jak jest różnica pomiędzy pochwałą, a zachętą? Czyli o tym jak wzmacniać swoje dziecko zamiast uzależniać je od oceny.

SPOTKANIE II (25.01): BĄDŹ RODZICEM AL DENTE – ANI ZA MIĘKKIM, ANI ZA TWARDYM, CZYLI STANOWCZYMI UPRZEJMYM JEDNOCZEŚNIE 🙂

Ciężko znaleźć Ci balans pomiędzy byciem rodzicem rygorystycznym, a zbytnio łagodnym. Poznasz metodę, jak skutecznie porozumiewać się z dzieckiem szanując jego uczucia i jednocześnie egzekwować wcześniejsze ustalenia.
Na tym warsztacie:
♥ Zastanowimy się jakie są rezultaty skupiania się na stanowczości, a jakie skupiania się na uprzejmości.
♥ Poznamy i przećwiczymy niektóre narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które pomagają być uprzejmym I stanowczym jednocześnie.
♥ Sprawdzimy jak działają na dziecko polecenia, a jak pytania motywacyjne i pytania pełne ciekawości.

SPOTKANIE III i IV (15.02 i 22.02) : DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE, A DOROŚLI TRACĄ CIERPLIWOŚĆ

Na tym spotkaniu dowiemy się:
♥ Dlaczego ludzie czasem zachowują się jak gady? 🙂
Co dzieci są w stanie zrobić, żeby mieć poczucie przynależności, czyli o 4 błędnych sposobach jakie mają dzieci na zdobycie miłości rodzica?
♥ I na koniec dobra wiadomość: ani Ty, ani Twoje dziecko nie musicie być doskonali, czyli o 4 „P” pomyłek.

SPOTKANIE V (1.03): CO TO SĄ SPOTKANIA RODZINNE ORAZ JAK JE WYKORZYSTAĆ DO TWORZENIA UMÓW, KTÓRYCH WSZYSCY CHCĄ PRZESTRZEGAĆ
♥ Dowiemy się co to są spotkania rodzinne i je przećwiczymy.
♥ Dowiemy się jakie są najczęstsze powody, dla których spotkania rodzinne nie przynoszą zamierzonego skutku.
♥ Przećwiczymy zawieranie skutecznych umów i dowiemy się jakie są 4 kroki zawierania umów oraz 4 kroki egzekwowania umów w zgodzie z założeniem – uprzejmy i stanowczy jednocześnie.

SPOTKANIE VI (8.03): CO ROBIĆ, GDY DZIECI NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD/NIE WYKONUJĄ OBOWIĄZKÓW/NIE PRZESTRZEGAJĄ UMÓW
♥ Co to są logiczne konsekwencje i czym się różnią od kary oraz od naturalnych konsekwencji.
♥ Dlaczego logicznych konsekwencji używamy w ostateczności i jakie są ich alternatywy.
♥ Jak zastosować ograniczony wybór, aby wspierał nas i nasze dziecko.

SPOTKANIE VII (15.03): JAKI STYL OSOBOWOŚCI PREZENTUJESZ KIEDY JESTEŚ SPOKOJNA I KIEDY JESTEŚ W STRESIE I JAK TO WPŁYWA NA TWOJE RELACJE Z PARTNEREM I DZIECKIEM?

♥ Dowiesz się, czy Twoje zachowanie w sytuacji stresowej przypomina bardziej zadowalacza, kontrolera, konformistę, czy mądralę.
♥ Który z tych stylów osobowości dominuje, gdy czujesz się bezpiecznie.
♥ Zastanowimy się wspólnie jakie są mocne strony i trudności tego stylu osobowości i jak to wpływa na nasze dzieci i relację z partnerem.

 

Szczegóły

Data:
1 lutego, 2019
Godzina:
13:15 - 15:00
Koszt:
zł30
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/594628220978499/?event_time_id=594628230978498

Organizator

Centrum Szczęśliwej Rodziny, Monika Cywińska
Phone
781-949-249
Email
kontakt@monikacywinska.com
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Służewski Dom Kultury
pin Służewski Dom Kultury ul. Jana Sebastiana Bacha 15
Warszawa, mazowieckie 02-743 Polska
+ Google Map