Każda kobieta  ma w sobie królową.

Kim jest królowa?

To kobieta, która ma śmiałe nieposkromione marzenia, których nie waha się wprowadzać w życie. To kobieta, która w swojej rodzinie stawia swoje potrzeby w pierwszej kolejności i bierze odpowiedzialność za ich realizację. To kobieta, która nie tylko słyszała o tym, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, a ona jest tą prawdą. Kobieta, która jest królową wie, że dbanie o siebie w pierwszej kolejności, to  nie jest fanaberia, tylko zdrowy rozsądek. To kobieta, która najpierw zrobi kanapkę sobie kiedy jest głodna, a dopiero potem przygotuje kolację dla reszty, ponieważ królowa wie, że kiedy ona ma energie wówczas może świadomie i mądrze wspierać (nie wyręczać) swojego partnera i dzieci w realizacji ich potrzeb.

Każda kobieta ma w sobie również kopciuszka, który jest mocno skupiony na zadowalaniu wszystkich wokół, księżniczkę, która czeka na rycerza na białym koniu, który odgadnie czego ona potrzebuje, a potem odgadnie, w jaki sposób ona chciałaby, aby on jej potrzeby zaspokoił. Ma tez w sobie władczynię, która jest super zorganizowanym cyborgiem, mającym niezwykle wyśrubowany grafik  życiowy, w którym jest czas na wszystko, nawet na fitness, czy wyjście z koleżanką. I jest niezwykle napięta, kontrolująca, w  wiecznym stresie, że coś nie pójdzie zgodnie z planem, ponieważ wtedy nie zdoła zadbać o siebie – ponieważ jej potrzeby wciąż są w tym grafiku na szarym końcu (ale już w ogóle tam są).

Która z tych postaci jest najbardziej aktywna u Ciebie? Która z nich zajmuje najwięcej miejsca w Tobie?

Czy królowa w Tobie jest już przebudzona? Czy jej pierścień i korona lśnią już swoim blaskiem?

Ja przechodziłam przez w wszystkie te role w swojej rodzinie i w swoim związku. Kiedy zorientowałam się, że jestem kopciuszkiem, skierowałam swoją uwagę i wysiłek, aby dogadać się z moimi dziećmi, tak abym to jednak ja, nie dzieci  zasiadła na królewskim tronie, a one, nie byłyby by mniej moimi poddanymi, a raczej stały się królewną i królewiczem, którzy mają swoją koronę i tron adekwatny do ich wieku i umiejętności – współuczestniczyli w losach królestwa w sposób adekwatny do ich wieku i kompetencji.

A jednak moje wysiłki nie przynosiły tak spektakularnego skutku, którego można by się było spodziewać. Dlaczego?

Otóż szybko zorientowałam się, że dzieci niewiele uczą się z tego co do nich mówimy, trochę więcej z tego co wobec nich robimy, a najwięcej z tego co zaobserwują u rodziców. Zatem nie nauczę moich dzieci asertywności, jeśli nie ma asertywności między mną, a moim partnerem, nie nauczę ich poszukiwania rozwiązań zamiast winnych, jeśli ja i mój partner jesteśmy skupieni na udowadnianiu sobie racji i słownych ping-pongach, nie nauczę moich dzieci wartości wzajemnego wspierania się, jeśli jedno z nas się poświęca, kosztem drugiego Itd.

Mówiąc wprost zdałam sobie sprawę z oczywistej prawdy, że zmiana w rodzinie musi się zacząć od dorosłych.

Skupiłam więc swą energię na tym, aby pokazać mojemu partnerowi, jak bardzo się myli zachowując się tak, czy inaczej wobec dzieci i poświęcałam dużo czasu temu, aby przetłumaczyć mu te wszystkie prawdy i mądrości, które usłyszałam na różnych kursach i warsztatach. Niestety, im więcej energii wkładałam w nauczenie mojego partnera jak powinien się zachowywać względnym dzieci tym, on było gorszym tatą i partnerem. Złośliwy czy co?

Otóż, znów, moją energię trwoniłam nie na to co trzeba. Bowiem jedyną osobą, którą możesz naprawdę zmienić jesteś ty sama. A próby zmieniania innych – są energetycznym napieraniem na nich. A kiedy na coś/ktoś się napiera, to naturalne jest odpieranie. Nawet gdyby mój partner widział sens w tym, co do niego mówię, to energetyczny napór, który tworzę sprawia, że nie jest w stanie ze mną współpracować. Coś mu karze odpierać. Moje próby nakłaniania do zmiany, traktuje jak atak i odpiera ten atak. I choćbym nie wiem jak sprytnie chciała nim manipulować , to on to wyczuje, i postawi opór.

Co więc robić? A no właśnie – może czas przestać trwonić energię tam, gdzie się zmarnuje i zacząć wykorzystywać ją do jedynej zmiany, na którą masz wpływ  – do zmiany siebie. Do obudzenia w sobie królowej. Może czas już dać odetchnąć zadowalającemu kopciuszkowi, sfrustrowanej księżniczce i kontrolującej władczyni.

Może to już najwyższa pora, aby obudzić w sobie królową, która mądrze i lekko poprowadzi cię do bliskich relacji ze sama sobą, a w konsekwencji Twoim partnerem i dziećmi, i pomoże Ci zaprowadzić w swoim życiu harmonię i równowagę życiową, o której od dawna marzysz.

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI NA 1 MIESIĄC ZA 47 ZŁ – WYCIĄGNIJ SWOJĄ KORONĘ Z PIELESZY!
DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI NA 3 MIESIĄCE ZA 117 ZŁ – WYCIĄGNIJ SWOJĄ KORONĘ Z PIELESZY!

Zapraszam Cię do mojej społeczności abonamentowej: JEJ KRÓLEWSKA MOC!

Być może słyszałaś, że 95% tego co robimy, mówimy, jakie decyzje podejmujemy zależy od tego co przechowujemy w swojej podświadomości. A zatem zaledwie 5% naszych decyzji to świadome decyzje, żeby nie robić tego co zawsze, tylko postąpić zgodnie z nowym paradygmatem, przekonaniem, które postanowiłam wdrożyć do swojego życia.

W społeczności JEJ KRÓLOEWSKA MOC będziemy właśnie tym się zajmować – pozytywnym transformowaniem różnych swoich przekonań, które mamy w obszarze relacji ze samą sobą, swoim partnerem, dzieckiem, własnymi rodzicami, a nawet swoim pracodawcą, czy klientami, ze swoją misją życiową, ze swoim zdrowiem – ponieważ w świecie energii wszystkie obszary – i te rodzinne i te zawodowe i jeszcze inne – przenikają się nawzajem.

CO DOSTAJESZ?

  • SPOTKANIA NA ZOOM: raz w tygodniu, w czwartki godzinie 20.30-22.30 spotykamy się na webinar na ZOOM, podczas którego za pomocą pytań uruchamiających uświadomisz sobie jakie po są Twoje przekonania odnośnie danego tematu, który został zaplanowany to spotkanie. Uświadomisz sobie jaki jest ich wpływ na Twoją rzeczywistość i zdecydujesz, czy chcesz je pozostawić w swoim podświadomym oprogramowaniu, czy zastąpić je nowymi bardziej wspierającymi przekonaniami. Zmiana na poziomie mentalnym to jedno, a drugie, bardzo ważne, to zmiana na poziomie energetycznym, której dokonasz korzystając z niezwykłej mocy medytacji metodą Soul Coaching ®, gdzie za pomocą języka symboli, obrazów, metafor i natury dokonasz transformacji swoich przekonań na głębszym poziomie.

Wszystkie spotkania na ZOOM są nagrane – a zatem możesz z nich skorzystać w późniejszym czasie.

Każda uczestniczka będzie prowadziła swoją KRÓLEWSKĄ KSIĘGĘ,  której stare przekonania będzie zastępować nowymi.

  • KURS INTENRETOWY: ZMIANA ZACZYNA SIĘ W TOBIE, w prezencie na dzień dobry.

Kurs składa się z 5 krótkich filmików, w których wyjaśniam w jaki sposób Twoje przekonania, emocje i potrzeby kreują Twoją rzeczywistość oraz jak możesz wykorzystać tą wiedzę do wprowadzenia skutecznych decyzji i zmian w swoim życiu.

Wiedza ta opiera się o paradygmat holistyczny, a zatem zakłada uszanowanie zarówno twojego umysłu, ciała, a przed wszystkim twojej Duszy pozwalając im zająć odpowiednie miejsce w procesie dokonywania zmian w Twoim życiu.

  • ZAMKNIĘTA GRUPA NA FB: JEJ KRÓLEWSKA MOC, w której codziennie pojawi się dla Ciebie post z KARTĄ ANIELSKĄ, która losuje z intencją wspierania naszej grupy, stanowiąca inspiracje i wewnętrzna wskazówkę dla Ciebie każdego dnia.

Grupa będzie również miejscem do komunikacji pomiędzy mną, a uczestniczkami, no mi pomiędzy uczestniczkami nawzajem – wspólne KRÓLEWSKIE POLE ENERGETYCZNE, które tworzymy jest niezwykle silną dużym wsparciem w procesie zmiany.

  • CO MIESIĄC NOWA MEDYTACJA W PREZENCIE: poza medytacjami, które będziemy wykonywać co tydzień, które to trafiają do Ciebie w ramach abonamentu, otrzymasz ode mnie medytacje Soul coaching® w prezencie.
  • 20% zniżki na wszystkie moje kursy online i internetowe.

Rekomendacje

Poznałam Monikę na kursie Pozytywnej Dyscypliny. Jej szczerość, bezpośredniość, profesjonalizm, opanowanie i podejście do życia sprawiły, że postanowiłam umówić się z nią na sesje indywidualne. Była to jedna z lepszych decyzji, jakie podjęłam w ostatnim czasie. Spotkania z Moniką pozwalają mi spojrzeć na ważne dla mnie sprawy z innej, szerszej perspektywy, motywują mnie do pracy nad sobą, pozwalają identyfikować moje potrzeby i weryfikować moje przekonania. Dzięki Monice uczę się oddzielać życie prywatne od zawodowego i nie przenosić pracy do domu. Te spotkania są dla mnie bardzo ważne i pozwalają wprowadzać konkretne zmiany w moim życiu.

Kasia, mama Zuzi (4) i Krzysia (2)

Pozytywna dyscyplina to dla mnie coś więcej niż zestaw bardzo praktycznych narzędzi rodzicielskich. To proces stawiania się stanowczą i niewyręczającą innych ponad miarę. A zarazem nauka współpracy i wiary w to, że moi bliscy poradzą sobie ze swoimi wyzwaniami i uczuciami. Trud jest, żeby nie wpadać w stare tory, ale efekty są na tyle obiecujące, że warto! No i na szczęście Monika organizuje regularne grupy ćwiczeniowe po warsztatach, więc jest gdzie utrwalać nową postawę. Dziękuję za warsztaty i zmiany, które ze sobą przyniosły.

Dorota, mama Charliego (6 m-cy) i opiekunka Amelii (9 lat)

Monika to cudowna osoba – ciepła, otwarta, wspierająca. Bardzo mądrze i przejrzyście przekazuje wiedzę. Zawsze zaproponuje jakieś rozwiązanie, popierając je swoimi doświadczeniami z codziennego życia. Ogromnie się cieszę, że spotkałam Monikę na swojej drodze i miałam przyjemność widywać się z nią przez 12 tygodni podczas kursu – na każde spotkanie czekałam z niecierpliwością. Miałam wrażenie, że doskonale się rozumiemy i uzupełniamy w swoich myślach i podejściu do wychowywania dzieci. Polecam z całego serca.

Dominika, mama Miłosza (3)

Gorąco polecam profesjonalizm, indywidualne podejście i nieocenione wsparcie w zakresie ciała i duszy, jakie niesie Monika.

Nina, mama Nadii (2 lata) i Bruna (3 miesiące)

Polecam warsztaty prowadzone przez Monikę! Nie dość, że sama Pozytywna Dyscyplina daje dużo narzędzi, aby relacje z dziećmi wzmacniały się, to na kursie Monika całą sobą przekazuje wiedzę i doświadczenie. Dziękuję.

Kasia, mama Franka (2 lata) i Basi (1 miesiąc)

Polecam w 100%. Monika jest niesamowitą osobą, pełną energii, która zaraża i inspiruje. Ma ogromną wiedzę w temacie wychowawczym. Uczestniczyłam w warsztatach Pozytywnej Dyscypliny, chodzę do Moniki na różne zajęcia. Każdy kurs prowadzony przez Monikę to inwestycja w siebie.

Monika, mama Zuzi (2 lata)

Polecam warsztaty Moniki. Uczestniczyłam w zajęciach z Pozytywnej Dyscypliny, tematu dla mnie nowego i jakże inspirującego. Prowadząca Monika pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmiany, że warto być ciekawym świata, rozwijać się, wystarczy tylko dać sobie szansę.

Magda, mama Tadka (2 miesiące)

Bardzo polecam zajęcia z Moniką – wszystkie! Ogromne wsparcie psychiczne dla mamy i jej rodziny. Dodatkowo wybór Pozytywnej Dyscypliny był “w punkt”, bo nie tylko wskazuje jak NIE robić, ale również co i jakimi sposobami robić! Monika jako prowadząca jest bardzo zaangażowana podczas prowadzenia zajęć i jednocześnie indywidualnie wspiera wszelkie problemy wychowawcze. Przypadkiem trafiłam na Monikę, ale to jest wybór, który wielokrotnie bym powtarzała, moje życie po prostu stało się lepsze.

Marta, mama Mieszka (4 lata) i Marianki (1)

Korzystałam z sesji indywidualnych coachingu u Moniki, z którą nawiązałam bardzo szybko kontakt. Monika jest bardzo ciepłą, wrażliwą osoba z wielka uważnością na drugiego człowieka i sercem otwartym na zrozumienie. Jest bardzo szczera w swoim podejściu, ale i wrażliwa na potrzeby klienta. Monika pomogła mi uporządkować siebie w prywatnych sferach mojego życia, zaoferowała i nakierowała mnie na narzędzia, które pozwoliły mi efektywnie ruszyć do przodu. Pracując z Moniką czułam, że mogę jej zaufać, a ona była dla mnie ze swoim pełnym wyczucia wsparciem płynącym nie tyko ze jej wiedzy, doświadczenia, ale i serca. Dziękuję, Monika!

Agnieszka, mama Marysi (8 lat)

Pozytywna Dyscyplina pomaga uregulować wspólne, codzienne życie. Małe, zbędne napięcia, które kumulują się i urastają do rangi poważnych problemów, działają destrukcyjnie na nasze rodzinne relacje.

Narzędzia Pozytywnej Dyscypliny wydają się być doskonałym sposobem na uniknięcie takich pułapek. Wierzę, że ich zastosowanie pozwoli nam na lepsze i bardziej sprawne oraz szczęśliwe funkcjonowanie w naszej rodzinie.

Kamila, mama Alicji (1,5 roku)

Wspaniała okazja do poznania Pozytywnej Dyscypliny – doskonale przedstawione poszczególne aspekty metody z podaniem przykładów, ćwiczeniami i scenkami, w których można skupić się na swoich “problemach”. Monika wytłumaczyła jasno na czym polegają narzędzia i dała przestrzeń na zadawanie pytań. Super atmosfera i duży komfort! Warsztaty pozwoliły mi na podjęcie konkretnych postanowień i kroków.

Małgosia, mama Karola (4 lata)

Każdy rodzic powinien uczestniczyć w tych warsztatach! Nie tylko dlatego, że można zafundować sobie weekend bez dziecka, ale wiedza przedstawiona w sposób dostępny, przyjemny i prosty daje naprawdę możliwość poprawy jakości życia w rodzinie. Udział w tym kursie nie oznacza, że jesteśmy złymi rodzicami – wręcz odwrotnie, dzięki tym spotkaniom czuję siłę żeby zmieniać swoje życie i być jeszcze wspanialszym rodzicem. Polecam! Polecam!

To nie był zmarnowany czas.

Agnieszka, mama Marty (2,5 roku)

Bardzo polecam warsztaty wszystkim osobom, które nie mogą zapanować nad chaosem w swoim życiu rodzinnym. Program warsztatów pomaga odnaleźć kontrolę, uświadamia nieodzowność pewnych emocji (złość, rozczarowanie) oraz daje narzędzia, którymi należy się posługiwać, by osiągnąć swój upragniony spokój wewnętrzny i poczucie przynależności każdego członka rodziny.

Kasia, mama Tomka (2,5 roku) i Klary (1,5)

Your Content Goes Here

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI NA 1 MIESIĄC ZA 47 ZŁ – ZYSKUJĄC WIEDZĘ, PRAKTYKĘ I WSPARCIE
DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI NA 3 MIESIĄCE ZA 117 ZŁ – ZYSKUJĄC WIEDZĘ, PRAKTYKĘ I WSPARCIE