ROZWIJAJ SIĘ I DZIAŁAJ DLA SIEBIE I SWOJEGO DZIECKA👨‍👩‍👧‍👦💕

Jeśli otworzyłeś ten POST/filmik to z dużym prawdopodobieństwem jesteś rodzicem i interesuje Cię rozwój – w tytule było słowo rozwój i dziecko. Zakładam więc, że może uczestniczyłeś w jakiś kursach rodzicielskich lub czytałeś jakieś książki, śledzisz jakąś społeczność w tej tematyce.

W tytule było też słowo DZIAŁAJ. I chcę Cię zapytać, czy Ty działasz? Czy robisz z tą wiedzą użytek? Nie pytam się czy jesteś w tym idealna/idealny. Pytam się, czy faktycznie na co dzień wdrażasz to czego się nauczyłaś na tych kursach.

To co często obserwuje, jak również było to moim udziałem, to sytuacja, w której chwilę po kursie/przeczytaniu książki/wyzwaniu na FB jest zapał i entuzjazm. A potem brakuje nam konsekwencji, bo nie mamy wspierającego środowiska, coś nie wychodzi i nie bardzo wiemy, dlaczego, zniechęcamy się i dajemy sobie spokój.

✅Otóż, powiem/przypomnę Ci o 4 sprawach, których uwzględnienie jest niezbędne do tego, aby zacząć wprowadzać realne zmiany do swojego życia rodzinnego (i nie tylko)

1️⃣ Żeby zmiana zaszła w Twoim życiu, nie tylko zdobyć wiedzę, ale potem ją wdrożyć w działaniu – codziennie podejmować próby wdrażania jej, świętować sukcesy, ocierać łzy po niepowodzeniach i działać dalej.

2️⃣ Co więcej musisz przyjąć do wiadomości, że skupianie się na używaniu tej wiedzy, aby zmienić swoje dzieci lub partnera, jest trwonieniem Twojej energii, ponieważ jedyną osobą, którą możesz zmienić jesteś Ty sama/sam. A kiedy Ty się zmienisz reszta po prostu dostosuje się do tego.

Przyjęcie tego wymaga pewnej pokory – no bo trzeba przyjąć do wiadomości, że nie jestem doskonała…

Ale jest też radosną wiadomością – ponieważ stawia Cię w miejscu Twojej Mocy. Bowiem dużo łatwiej jest zmienić siebie niż innych.

3️⃣ Żeby trwać w nowym paradygmacie, które zapewne jest odmienny od tego, który otrzymałaś w swoim wychowaniu, a może jest też odmienny od tego co widzisz wokół siebie w swojej społeczności, tam, gdzie mieszkasz, przebywasz, potrzebujesz być wciąż w kontakcie z tą nową wiedzą/paradygmatem. Ponieważ przez większość swojego życia przebywałaś w innym paradygmacie, to teraz warto zadbać o to, żeby Twoja podświadomość przebywała w nowym. Dowiedzenie się tego raz nie wystarczy, trzeba słuchać/czytać o tym wciąż i na nowo na różne sposoby. Tak działa podświadomość, a to co jest w niej zapisane w znacznie większym stopniu decyduje o tym co masz w życiu, niż to co jest w Twoim świadomym/intelektualnym umyśle.

4️⃣ Żeby trwać w nowym paradygmacie i podejmować działania, warto być w kontakcie z ludźmi, którzy myślą tak jak Ty, i móc podzielić się z nimi swoimi trudnościami i sukcesami oraz swoimi wątpliwościami i móc poprosić ich inne spojrzenie na sytuacje – ponieważ Ty nie masz do siebie i swoich bliskich dystansu, który mają oni.

✅ MOJA PROPOZYCJA W ZWIĄZKU Z TYM – serdecznie zapraszam Cię do udziału w kursie POZYTYWNA DYSCYPLINA W DZIAŁANIU, w którym dostajesz:

💎Wiedzę w pigułce

💎Możliwość omówienia konkretnych problemów wychowawczych

💎Moje wsparcie

💎Wsparcie grupy

💎Dystans do siebie i swoich wyzwań rodzicielskich – niezbędny element, który pomoże Ci działać!

❗️Inwestycja to zaledwie 90 zł/5 spotkań online na ZOOM.

✅DLA KOGO?

▶️ Ten kurs jest bowiem moim zaproszeniem Ciebie do rozwijania siebie i swoich umiejętności związanych z praktycznym używaniem narzędzi PD.

▶️ I zapraszam do niego zarówno osoby, które znają już te narzędzia i chcą skoncentrować się na ich wykorzystaniu w praktyce, jak również te, które do tej pory nie miały z nimi do czynienia – uczestnicy na „dzień dobry” otrzymają ode mnie filmiki o podstawowym narzędzi PD jakim są 4 błędne cele zachowania, dzięki czemu nawet początkujący nie będą się czuli zagubię.

▶️ Jest to też dobra propozycja zarówno dla tych osób, które są bardziej ekstrawertyczne i będą chciały wykorzystać ten kurs jako możliwość rozwiązania swoich konkretnych wyzwań, jak również i dla tych, którzy są bardziej introwertyczni i potrzebują pozostać bardziej z boku i uczyć się na przykładach innych rodziców – to też jest okej. Każdy z nas jest inny i zaletą kursów online jest to, że masz większą kontrolę nad tym na jakich zasadach angażujesz się w proces.

❗️Startujemy 24 czerwca, w środę o godzinie 20.30 – nie przegapcie tej okazji!