Twoja Dusza mówi językiem symboli, natury i metafor 🔮🌷☯️🌿

Z tego powodu skutecznym narzędziem do uświadamiania sobie ukrytych emocji, potrzeb, przekonań, a także transformowania ich, są wizualizacje. 👁🙏

🔮 Wizualizacja ma moc!

🔮 Kiedy Twoja wizja, marzenia są niespójne z tym, co jest obecne w materialnej rzeczywistości, Twoje przekonania zmieniają się i sprzyjają zmianie, która jest w Tobie!

Jak działa ten mechanizm, w jaki sposób umysł wspiera moc wizualizacji i jak przekłada się to na relacje – opowiadam w poniższym artykule.

RAS (reticular activating system, siatkowaty układ aktywujący) – struktura podświadomego mózgu, która sprawia, że podświadomie kreujemy swoją rzeczywistość (związek, relacje, finanse, zdrowie, biznes, codzienne doświadczenia podczas wizyty w warzywniaku) w zgodzie z tymi przekonaniami. Filtruje informacje płynące z zewnątrz zgodnie z zapisanymi w podświadomym mózgu przekonaniami – zwrócimy uwagę na te osoby, które nam pasują, wpadniemy na pomysł zgodny z przekonaniami, stworzymy marketing, który przyciągnie takich klientów, którzy pasują do naszych przekonań, nasza przemiana materii będzie zgodna z naszymi przekonaniami o tym, jaką sylwetkę mogę mieć, stan zdrowia itp. Jeśli więc zmienisz swój MINDSET – zestaw przekonań w swoim umyśle, uwierzysz, że możesz być szczuplejsza niż wcześniej, zdrowsza, więcej zarabiać, mieć lepsze relacje z partnerem i dziećmi, to tak się stanie, za pośrednictwem RAS, a na poziomie energetycznym – niektóre stare kody się rozmagnesują, a w ich miejsce pojawią się lub uwypukla nowe i Twoja nowa energia wpłynie na energie wszystkiego wokół Ciebie.

Czy masz w sobie przekonanie: „Aby dogadać się z moim partnerem muszę znaleźć sposób, aby przekonać go, aby zmienił swoje przekonania w spornej kwestii na takie jakie mam ja.”?

To jest ograniczające Cię przekonanie, ponieważ nie jest prawdziwe. Jeśli masz to przekonanie to wiem na 100%, że nie masz spektakularnych rezultatów, bo to nie tędy droga. Nic się nie zmieni dopóki nie zmieni się Twój MINDSET.

Jak zatem stworzyć ten nowy MINDSET i wykreować nową rzeczywistość? Oto kilka przekonań/zasad, które należy przyjąć, aby to było możliwe. Będę to rozwijać w kolejnym artykule.

ABY ROZWIĄZAĆ PROBLEM W SWOJEJ RELACJI (I KAŻDY INNY), TRZEBA PRZYJĄĆ NOWE WZMACNIAJĄCE PRZEKONANIA.

  1. „Nie możemy niczego zmienić, dopóki tego nie zaakceptujemy!” Carl Jung
  2. Problemu nie możemy rozwiązać z tym samym umysłem, który go stworzył.
  3. Nikt inny, poza Tobą nie decyzje o tym jak wygląda Twoje życie – to Ty decydujesz, że pozostawiasz dane przekonania w swoim MINDSET lub że chcesz coś z tym zrobić.
  4. Aby zmienić swój umysł potrzebne jest, aby radość na myśl o nowym życiu była większa, niż lęk przed nieznanym.
  5. Aby zmienić swój umysł potrzebne jest uwolnienie trudnych emocji z nim związanych – strażników starych przekonań.
  6. Twój umysł nie wie jak zmienić sam siebie – wskazówki otrzymamy odwołując się do poziomu istnienia, który jest wyżej – czyli pytając o nie swoją Duszę.

Największe iluzje ego to przekonania, że – jesteśmy oddzieleni od Boga (od źródła mocy, obfitości, radości, zdrowia i szczęścia). Jesteśmy cały czas „podłączeni” do źródła.

To kim jesteśmy naprawdę to duchowa istota, która zeszła na tę planetę, aby doświadczać jej splendoru – pięknego zdrowia, cudownych relacji, podróżowania i cokolwiek czego tylko Twoja Dusza dla Ciebie zapragnie

Zadaniem Twojej Duszy jest zaprosić Cię do przekraczania ograniczeń Twojego umysłu, abyś mogła cieszyć się doświadczaniem piękna życia na ziemi.

 

NA CZYM POLEGA MOC WIZUALIZACJI?

ZARÓWNO PODŚWIADOMOŚĆ JAK I DUSZA MÓWIĄ JĘZYKIEM SYMBOLI, METAFOR, NATURY I OBRAZU – DLATEGO WIZUALIZACJE SĄ NIEZWYKLE SKUTECZNE.

Podświadomy mózg uwielbia język symboli, obrazów, natury i metafor – dlatego bardzo skutecznym narzędziem do uświadamiania sobie ukrytych emocji, potrzeb i przekonań oraz ich transformowania są wizualizacje.

Dusza trzyma się za ręce z podświadomością – kontaktuje się z umysłem przez świat uczuć, przeczuć, wrażeń – tworzy w umyśle metafory, obrazy, symbole, daje znaki, które skłaniają nas do określonego kierunku myślenia – nie mówi do nas przez intelekt – skomplikowane analizy myślowe, tylko proste obrazy. Z tego też powodu można powiedzieć, że Dusza również mówi językiem symbolu, obrazu, metafory i natury.

Dusza trzyma się za ręce z podświadomością i jednocześnie, żeby uświadomić sobie jej przekazy musimy mieć dostęp do intelektu – kory czołowej – inaczej człowieczej części mózgu. W przeciwnym razie te sygnały przyjdą, ale w formie przeczuć, z którymi nic nie zrobimy, bo na świadomym planie nie zdajemy sobie z nich sprawy.

Pełny dostęp do naszego intelektu mamy wówczas, gdy czujemy się dobrze – nie jesteśmy w stresie – nasz ssaczy mózg – układ limbiczny odpowiedzialny za emocje – jest spokojny.

Kiedy uświadamiasz sobie przekazy swojej Duszy, pragnienia swojej Duszy i pozwalasz sobie je marzyć – wizualizujesz sobie, że to się dzieje naprawdę, wówczas w Twojej podświadomości powstaje konflikt między tym, co jest w wizji, a tym, co jest w materialnej rzeczywistości. Zaczyna zmienia się Twój MINDSET (zestaw twoich przekonań, które budują Twoją rzeczywistość). Zaczynasz coraz bardziej dopuszczać, że coś takiego mogłoby się naprawdę wydarzyć.

„A może naprawdę byłoby możliwe mieć taka cudowną bliskość z moim partnerem.”

„A może to możliwe, żeby moje dzieci wracały ze szkoły i same widziały co teraz mają robić bez poganiania.”

„A może to możliwe, żeby stać mnie było na wakacje na Hawajach.”

W którymś momencie obecna rzeczywistość zaczyna być tak niewygodna, że zaczyna być poniżej twoich standardów. Krok po kroku zmieniają się Twoje standardy coraz bardziej zbliżając się do wymarzonej rzeczywistości. RAS zaczyna poszukiwania rozwiązań, pcha Cię do nowych działań, które pozwolą Ci zdobyć to, czego pragniesz. Nowe pomysły zaczną pojawiać się w zupełnie nieoczekiwanych momentach.

A zatem pod wpływem impulsu od Boga /Wszechświata/Źródła , który poprzez Twoją Duszę, trafił do Twojej podświadomości, a następnie uświadomił to sobie, Twój świadomy umysł-intelekt zaczynasz wprowadzać zmianę.

Okej. Mamy pragnienia, a czym w takim razie jest potrzeba – POTRZEBA i jak się wiąże z emocjami? O tym w następnym odcinku.