KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY

w restauracji ZNAJOMI ul. Wilcza 58A (Warszawa – Śródmieście)
17-19 maja 2024

 • Męczy Cię ciągłe przypominanie, upominanie, powtarzanie 50 razy tego samego?

 • Czujesz, że kolejne kary nie działają, ale nie masz pomysłu co w zamian?

 • Mówisz do swojego dziecka wciąż to samo, stosujesz groźby, zdarza Ci się krzyczeć, bo czujesz że to jedyny sposób?

 • Starasz się wychowywać dziecko tak, żeby czuło się ważne, miało prawo do swoich emocji i potrzeb, a ono bywa roszczeniowe, zbuntowane lub wycofane?

 • Męczy Cię, że wszystko jest na Twojej głowie a obowiązków Twojego dziecka / nastolatka
  pilnujesz Ty?

 • A może martwisz się tym, że w „prawdziwym świecie” Twoje dziecko sobie nie poradzi?

Niezależnie od wyzwań i wieku Twojego dziecka
Pozytywna Dyscyplina da Ci konkretne narzędzia do rozwiązania sytuacji,
z którymi się mierzysz.

Czym jest Pozytywna Dyscyplina i dlaczego zmienia rodzicielstwo?

POZYTYWNA DYSCYPLINA to podejście do budowania relacji bez szukania winnych i ofiar, bez kar i nagród. Proponuje konkretne sposoby i narzędzia (52!), dzięki którym budujemy relacje i zasady oparte na wzajemnym szacunku i współpracy.

W Pozytywnej Dyscyplinie zachęcamy rodziców do dawania dzieciom sprawczości i stawania we własnej mocy i odpowiedzialności. W ten sposób dzieci i dorośli kształtują ważne umiejętności życiowe dostosowane do ich aktualnej roli, które pomagają im nabywać kompetencje życiowe potrzebne do tworzenia dobrego, szczęśliwego życia.

Czym wyróżnia się Pozytywna Dyscyplina wśród innych metod wychowawczych?

 • Praktycznością – dostajesz klarowny opis co robić, a czego nie robić, aby narzędzia zadziałały w Twoim domu. Masz konkretną “instrukcję”, którą możesz wdrożyć od razu po kursie.
 • Zamiast ogólnych pomysłów na to “jak żyć”, dostajesz narzędzia, dzięki którym wypracowujesz rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojej rodziny.
 • Uczysz się jak skutecznie stawiać granice nie tylko poprzez komunikaty, ale również: GRAFIKI RYTUAŁÓW, SPOTKANIA RODZINNE, SPECJALNY CZAS, LOGICZNE KONSEKWENCJE, JĘZYK GESTÓW i wiele innych).

CO SIĘ ZMIENI?

 • Nauczysz się stawiać granice i nie wyręczać każdego członka rodziny, tylko trzymać się swoich postanowień i egzekwować je.
 • Uwierzysz, że Twoi bliscy dadzą sobie radę ze swoimi wyzwaniami i uczuciami, zadbasz o siebie i o swoją przestrzeń.
 • Wzmocnisz swoją psychikę, dzięki nauce zachowania cierpliwości (nawet w kryzysowych sytuacjach).
 • Nauczysz się radzić sobie z wymuszaniem, buntem, oporem czy wrzaskiem i gwałtownymi wybuchami, nie tracąc chłodnej głowy i nie wpadając we wściekłość.
 • Lepiej zrozumiesz swoje dziecko i zaczniecie łatwiej się komunikować – Ty zrozumiesz oczekiwania dziecka, a ono Twoje.
 • Zyskasz większą świadomość swoich potrzeb, stylu wychowawczego (bo dopasujesz go do siebie) oraz perspektywy dzieci. Zobaczysz, co naprawdę Ci odpowiada, a co bezwiednie próbowałaś/eś powtórzyć dzięki dobrym radom, ale nie działało w Twoim domu.
 • Zaczniesz łatwiej współpracować z dzieckiem, bo nauczysz się rozmawiać o jego potrzebach, które stoją za unikaniem pewnych czynności. Dziecko wreszcie poczuje się zrozumiane przez Ciebie i zacznie współpracować.
 • Utrwalisz wzorce z kursu dzięki regularnym grupom ćwiczeniowym, aby nie wpaść ponownie w błędne koło frustracji względem partnera / partnerki i dzieci.

ZAGADNIENIA PORUSZANE
PODCZAS KURSU

Czym są kary i nagrody i dlaczego działają tylko na krótką metę?

Jak budować poczucie własnej wartości u swojego dziecka?
-> Czym są zachęty?

Jak skutecznie i w szacunku do dziecka stawiać granice?
-> Pytania Pełne Ciekawości, Pytania Motywacyjne, Logiczne i Naturalne Konsekwencje, Komunikaty uprzejme, a jednocześnie stanowcze.

Jak zachować cierpliwość i trzymać nerwy na wodzy?
-> Analogia – mózg jak na dłoni, Pozytywna Przerwa, 4 P pomyłek.

Jak reagować na trudne zachowanie dziecka w konkretnych sytuacjach?
-> 4 Błędne Cele zachowania

Jak tworzyć skuteczne umowy w swojej rodzinie?
-> Spotkania Rodzinne

 

 

 

ZAPISY

KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY

odbędzie się 17-19.05.2024 r. 

w centrum Warszawy, przy ul. Wilczej 58A, w restauracji ‘Znajomi’, 

w godzinach:
17.05 (piątek) 18.00-21.00
18.05 (sobota) 9.00-17.00 z przerwą na obiad
19.05 (niedziela) 9.00-17.00 z przerwą na obiad

Koszt kursu: 1290 zł.
*Przy zapisie do 5.05.24r. 1150 zł.

Najczęściej zadawane pytania:

 

Czy ma sens, żebym przychodziła na kurs sam/a - bez mojego partnera/ki?

Oczywiście zawsze jest lepiej, jeśli oboje rodzice wezmą udział w kursie. Jednak w przypadku, gdy któryś z rodziców nie chce lub nie może wziąć udziału, kurs również zadziała dla Ciebie i Twojej rodziny, ponieważ Twoja zmiana wpływa na Twoich bliskich. Podczas kursu nie tylko zyskasz narzędzia, dzięki którym poukładasz swoje relacje z dziećmi, ale również ze swoim partnerem. Twoja postawa, mindset i relacja z samą sobą zmienią się, a to automatycznie wpłynie na tych, z którymi jesteś związana.  Często ulegamy pokusie, aby zmieniać swojego partnera/kę, co zazwyczaj daje efekty odwrotne od zamierzonych. Jeśli więc Kurs Cię “woła” to weź w nim udział niezależnie od Twojego partnera/ki, a potem konsekwentnie wprowadzaj zdobytą wiedzę w życie. Zobaczysz, że moc Twojej zmiany działa na cały wasz rodzinny system.

Ponadto, BONUSEM do Kursu stacjonarnego jest NAGRANY KURS POZYTYWNEJ DYSCYPLINY, dzięki któremu Twój partner/ka będą mogli zrealizować materiał w dogodnym czasie – jeśli będą chcieli:), a Ty będziesz mogła powtórzyć  zdobytą wiedzę.

Czy Kurs jest dla mnie jeśli dopiero planuję ciążę/ jestem rodzicem niemowlaka - czy to nie za wcześnie? Lub odwrotnie - jestem rodzicem nastolatka - czy to nie za późno?

Pozytywna Dyscyplina daje rodzicom dzieci w każdym wieku i przyszłym rodzicom narzędzia do budowania relacji w szacunku do siebie i innych – zarówno dzieci jak i dorosłych. Nigdy nie jest na to za wcześnie, ani za późno. Przyszli rodzice oraz rodzice niemowlaków na początek mogą zacząć stosować je w relacji pomiędzy sobą, jak również innymi dorosłymi – dzieci niewiele uczą się z tego co do nich mówimy, trochę więcej z tego co wobec nich robimy, a najwięcej obserwując dorosłych.

Podczas kursu nie będziemy skupiać się na podawaniu gotowych rozwiązań typu: “Co zrobić jeśli moje dziecko nie chce umyć zębów/odrobić lekcji/posprzątać pokoju…?” Nie ma gotowej odpowiedzi na te pytania, ponieważ reakcja jest zależna od podświadomej potrzeby dziecka kryjącej się za jego zachowaniem. Podczas kursu poznasz zarówno narzędzia, dzięki którym dotrzesz do tej potrzeby, jak i te dzięki którym zachęcisz dziecko do współpracy. To działa w relacji z każdym – niezależnie od wieku.

Czy Kurs jest dla mnie odpowiedni jeśli nie mam dzieci, ale jestem osobą którą prowadzi zajęcia dla dzieci/nauczycielem w szkole/przedszkolu/ żłobku?

Narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które poznamy na Kursie można z powodzeniem stosować zarówno w rodzinie, jak i grupie dzieci podczas zajęć, czy w szkole. Jednak ćwiczenia i scenki, które będziemy odgrywać będą opierały się o przykłady “domowe”.

Ponadto po zakończeniu Kursu uczestnicy otrzymają zaświadczenia, które upoważniają ich do udziału w Kursie na Edukatora Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców (po takim Kursie będziesz mogła/mógł samodzielnie prowadzić Kursy Rodzicielstwa z Pozytywną Dyscypliną dla Rodziców).

Oprócz Kursów Rodzicielstwa z Pozytywną Dyscypliną są jeszcze Kursy na Nauczyciela Certyfikowanego Pozytywnej Dyscypliny oraz Kursy Edukatora Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli – dowiesz się o ich więcej na stronie: https://pozytywnadyscyplina.pl/

O nas
Połączyła nas miłość do Pozytywnej Dyscypliny!

Olga – edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, wychowawczyni  prowadząca kursy kolonijne na obozach z tzw. “trudną młodzieżą”,

Monika – coach szczęśliwych relacji, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców.

Od razu kliknęło! Szerzymy ideę Pozytywnej Dyscypliny wśród rodziców (i nie tylko!), spotykamy się na kręgach kobiet, rozwijamy przyjaźń, planujemy bliższe i dalsze projekty 🙂

Opinie o kursie:

Pozytywna dyscyplina to dla mnie coś więcej niż zestaw bardzo praktycznych narzędzi rodzicielskich. To proces stawiania się stanowczą i niewyręczającą innych ponad miarę. A zarazem nauka współpracy i wiary w to, że moi bliscy poradzą sobie ze swoimi wyzwaniami i uczuciami. Trud jest, żeby nie wpadać w stare tory, ale efekty są na tyle obiecujące, że warto! No i na szczęście Monika organizuje regularne grupy ćwiczeniowe po warsztatach, więc jest gdzie utrwalać nową postawę. Dziękuję za warsztaty i zmiany, które ze sobą przyniosły.
Dorota – mama Charliego (6 m-cy) i opiekunka Amelii 9 lat

Warsztaty przydadzą się każdemu rodzicowi, ponieważ poruszają wiele kwestii związanych z wychowywaniem dzieci w dogłębny sposób. Dzięki wiedzy zdobytej podczas warsztatów mogę lepiej zrozumieć swoje dziecko i lepiej się z nim komunikować.
Maja – mama Dobrawy (4 lata) i Martynki (2 lata)

Po warsztatach mamy większą świadomość swoich potrzeb, stylu wychowawczego, perspektywy dzieci. Planujemy zacząć spotkania rodzinne. Nauczyliśmy się cenić partnera i jego wkład w wychowanie dzieci oraz będziemy uczyć się od siebie.
Marysia i Tomek – rodzice Magdy (5 lat) Julii (3 lata) i Karola (1 rok)