Powiedzmy, że Twoje dziecko krzyczy “Nie pójdę do przedszkola!”.

Czy zawsze chodzi tylko i wyłącznie o to, że nie lubi przedszkola? Jaka jest ukryta potrzeba, która stoi za tymi słowami? Jakie przekonanie jest podłożem tej potrzeby?

Zachowanie dziecka jest jak wyświetlany film.🎥🎞 Koncentrowanie się na zmianie zachowania przypomina próbę przedstawiania aktorów na ekranie kinowym… słuchaj, to się nie uda… Albo uda się na chwilę, ale zaraz wróci ten sam problem.

Jeśli chcesz być skuteczna, to trzeba pomajstrować przy kliszy, czyli skupić się na przyczynach zachowania – dowiedzieć się jakie przekonania i potrzeby stoją za zachowaniem dziecka (ponieważ Twoje przekonania i powiązane z nimi potrzeby są motorem do różnych zachowań), Jak je zidentyfikować?  Skąd wiedzieć, jaka to potrzeba i przekonanie?

Właśnie o tym opowiadam w tym nagraniu, które jest zapisem live – które publikuję na moim FP: https://www.facebook.com/centrumszczesliwejrodziny 

Jeśli po obejrzeniu poczujesz pragnienie, aby poznać więcej pomysłów, inspiracji i narzędzi Pozytywnej Dyscypliny, które nie tylko pozwolą ci nie zwariować, ale faktycznie  poukładać swoje rodzinne relacje w bliskości i spokoju, to zapraszam cie do odsłuchania całej serii live stanowiących KURS INTERNETOWY: JAK BYĆ MAMĄ I NIE ZWARIOWAĆ – przeczytaj jego opis TUTAJ