CZY TY TEŻ JESTEŚ WSZYSTKO-WIEDZĄCĄ-NAJLEPIEJ-MAMĄ❓
to tytuł kolejnego odcinka 🧩Rodzinne Układanki z Moniką Cywińską🧩
z serii JAK NAUCZYĆ DZIECKO ZAUFANIA DO SIEBIE?
Co to takiego – WSZYSTKO-WIEDZĄCA-NAJLEPIEJ-MAMA?
Otóż WSZYSTKO-WIEDZĄCĄ-NAJLEPIEJ-MAMĄ, jest się wtedy gdy:
🙈Przerywasz dziecku w połowie zdania dokańczając jego myśl, albo formułując ją tak, żeby była bardziej precyzyjna? Przez co dziecko może mieć poczucie, że mama lepiej niż ja wie co myślę.
🙈Masz radę i zarąbiste rozwiązanie wygrany – wygrany na każdą sytuację – każdy problem, każdą kłótnie.
🙈Tłumaczysz swojemu dziecku jak się czuje (np. że jest głodne, choć ono twierdzi, że nie), dlaczego tak się czuje (opowiadasz mu że zjadł przecież dzisiaj to, tamto, czy owamto, dużo się ruszał, biegał z kolegami, więc na pewno musi być głodny), i co powinien zrobić (no zjeść oczywiście, w tym przypadku, jedynie słuszny posiłek, który mu przygotowałaś).
📽W TYM FILMIKU OPOWIEM CI:
✅Jakie konsekwencje ma bycie WSZYSTKO-WIEDZĄCĄ-NAJLEPIEJ-MAMĄ
✅ Jakie są 3 narzędzia POZYTYWNEJ DYSCYPLINY – które możesz zastosować, aby sobie z nim poradzić. Ja sama jestem WSZYSTKO-WIEDZĄCĄ-NAJLEPIEJ-MAMĄ i dzięki tym narzędziom całkiem dobrze sobie z nim poradziłam.
NARZĘDZIA POZYTYWNEJ DYSCYPLINY pomogły mi i wielu innym rodzicom też w innych kwestiach:
✅Uwolnić kilogramy poczucia winy i frustracji, które sprawiają, że nie radzisz sobie ze złym zachowaniem dziecka. ✅W zamian działać z poczucia akceptacji dla swojego dziecka, odwagi do wzięcia swojej odpowiedzialności i pozostawienia dziecku jego odpowiedzialności😍👨‍👩‍👧‍👦
✅Zyskać SPOKÓJ wynikający z ZAUFANIA do siebie jako rodzica, jako człowieka i być wzorem tegoż ZAUFANIA dla swojego dziecka.
✅Zyskać narzędzia do bycia mądrym i wspierającym (zamiast wyręczającym i wszystkowiedzącym) rodzicem. ✅Wychować swoje dziecko na zaradnego człowieka, które rozumie siebie i umie być SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM.
❗️RUSZAMY 28 LIPCA – czyli już dziś❗️
❗️Więc nie zwlekaj i łap ostatnie miejsca.❗️
Nasza grupa wciąż się powiększa – I TY DOŁĄCZ DO GRONA DOBRYCH I SKUTECZNYCH RODZICÓW👨‍👩‍👧‍👦
DOŁĄCZ DO KURSU POZYTYWNA DYSCYPLINA ONLINE I ZAPROWADŹ SPOKÓJ I RADOŚĆ W RODZINNYCH RELACJACH.
💟https://monikacywinska.com/pozytywnadyscyplina/ Pokaż mniej